Informacje

Znamy pierwsze piątki Meczu Gwiazd 2022! Debiut Moranta i Wigginsa

LeBron James i Kevin Durant będą ponownie kapitanami drużyn w nadchodzącym Meczu Gwiazd 2022. Liga w czwartek ogłosiła zawodników pierwszej piątki All-Star.

Mecz Gwiazd NBA – 20 lutego 2022 roku w Cleveland

Obie supergwiazdy już nie pierwszy raz będą kapitanami swoich zespołów. Ten tytuł przypadł LeBronowi po raz piąty z rzędu, natomiast KD – drugi. Warto wspomnieć, że lider Nets uzyskał największa ilość głosów podczas swojej kariery NBA.

James wystąpi w meczu gwiazd po raz 18-sty, wyrównując rekord Kobego Bryanta. Jeden więcej ma na swoim koncie Kareem Abdul-Jabbar (19).

W drużynie LeBrona starterami będą: Stephen Curry (Warriors), Ja Morant (Grizzlies), Nikola Jokić (Nuggets) oraz Andrew Wiggins (Warriors).

Na wschodzie obok KD wystąpią obrońcy: DeMar Derozan (Bulls) i Trae Young (Hawks), a także środkowy 76ers – Joel Embiid oraz Giannis Antetokounmpo (Bucks). Występ Duranta jest wątpliwy, ponieważ w dalszym ciągu leczy kontuzję więzadła kolanowego.

Wybór Wiggsa był sporym zaskoczeniem, mimo że zdobywa średnio 18,1 punktu na mecz. Starterzy zostali wybierani w oparciu procentowym: 50% kibice, po 25% media oraz zawodnicy.

Zawsze to był mój cel. Ciężko na to pracowałem i jestem w sytuacji, w której dano mi szansę zagrać w Meczu Gwiazd. Nigdy nie uznam tego za pewnik. – powiedział Andrew.

Sam trener GSW – Steve Kerr cieszy się, że praca Wigginsa została nagrodzona.

Jest to jeden z tych wspaniałych momentów, kiedy widzę co osiągnął, odkąd przybył tutaj kilka lat temu. – wyjawił. Droga do tego celu była czasami wyboista.

Tymczasem Morant także odczuwa wielką radość z możliwości gry w All-Star. Drużyna Memphis jest w tym momencie jedną z najbardziej interesujących ekip w lidze. Niedźwiadki zajmują trzecie miejsce na zachodzie.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like