44 punkty Jamesa Hardena w meczu z Detroit Pistons
Wyniki NBA

Zion Williamson z rekordem kariery. Harden: “Ja jestem MVP.”

Eksplozja indywidualnych rezultatów miała miejsce dzisiejszej nocy. Zion Williamson zanotował rekord kariery w meczu z Denver Nuggets, a Harden? Śmiało mówi: “Ja jestem MVP.”. No i dobra.

Memphis Grizzlies (21-21) – Utah Jazz (33-11) 114:117

Wynik od początku spotkania mówił nam, że goście z Tennessee nie mają żadnych szans w pojedynku z najlepszym zespołem w NBA. Jednak wielu mogło się pomylić.

Pierwsza połowa spotkania zakończyła się przewagą Utah +16 (66:50). Na początku trzeciej kwarty wynik skakał nawet do 21 punktów różnicy, a później zaczęło się to diametralnie zmieniać, dzięki świetnej postawie Ja Moranta, który w tym meczu zdobył 32 punkty, 4 zbiórki, 11 asyst. A wisiał w powietrzu jak mało kto 😮 , nawet Gobert nie zdołał tego zczapować.

Właściwie to Grizzlies mogli doprowadzić do dogrywki, jednak rzut w końcowych sekundach Dillona Brooksa zza łuku nie wpadł do koszyka.

W drużynie gospodarzy brylował duet: Donovan Mitchell (35 punktów, 5 zbiórek, 6 asyst, przechwyt) oraz Rudy Gobert (25 punktów, 9 zbiórek, asysta i 2 bloki).

Brooklyn Nets (31-15) – Detroit Pistons (12-32) 113:111

Blake Griffin wrócił na stare śmieci. Były gracz Detroit Pistons podczas swojego 20 minutowego pobytu na parkiecie zdobył 17 punktów, 3 zbiórki, 2 asysty, przechwyt i ładny alley-oop.

Ten samozwaniec MVP – James Harden już tradycyjnie udźwignął zespół Nets i poprowadził do zwycięstwa, a jego statystyki z tego spotkania to 44 punkty (14/30), 14 zbiórek, 8 asyst i przechwyt.

Brodacz powiedział dziennikarzom po meczu:

”Czy czuje, że należę do liderów w wyścigu o tytuł? Czuje się MVP. To takie proste. Na tym poprzestanę. Liczby mówią same za siebie, a my wygrywamy mecze.” – podkreślił James Harden.

Aha. Takie rzeczy to ja robiłem na street’cie. Mason Plumlee zrobił to na Luwawu-Cabarrot.

Boston Celtics (22-23) – Milwaukee Bucks (29-15) 122:114

Passę ośmiu zwycięstw z rzędu przerwała drużyna z Massachusetts! Jayson Tatum czuł się świetnie w tym spotkaniu, zdobywając 34 punkty, 6 zbiórek, 7 asyst, przechwyt i blok. Swoje ważne punkty zdobywali również Marcus Smart (23), Kemba Walker (21) oraz Jaylen Brown (18).

Troszeczkę w dół ciągnie jeden z kandydatów do tytułu najlepszego gracza sezonu regularnego – Giannis Antetokounmpo (może za dużo placków włoskich – ). Grek uzyskał w meczu z Celtics, 16 punktów, 8 zbiórek, 5 asyst. To troszkę za mało.

Aha. W barwach nowej drużyny (Boston) zadebiutował Mo Wagner. Rezerwowy otrzymał 9 minut od Brada Stevensa i zdołał w tym czasie zdobyć 3 punkty i zaliczyć 5 zbiórek.

Denver Nuggets (27-18) – New Orleans Pelicans (19-25) 113:108

Goście z Denver wygrali to spotkanie, to raz. Dwa wymienię dwóch najlepszych graczy tego spotkania. Lider w wyścigu o KIA MVP – Nikola Jokić był najlepszy w swojej drużynie, zdobywając 37 punktów, 6 zbiórek, 9 asyst, 2 przechwyty i blok.

Z drugiej strony Center Pelicans, Zion Williamson wykręcił double-double, a szczegółowo 39 punktów, 10 zbiórek, 5 asyst, przechwyt i 2 bloki. Gwiazda z Nowego Orleanu tym samym osiągnęła rekord kariery.

Zespół gości wykręcił 50% skuteczności rzutów za 3 punkty – 14/28.

Przedstawię jeszcze ważne, dobre występy indywidualne zawodników, którzy nie znaleźli się w wyżej opisanych spotkaniach:

• “Detektyw” Malik Monk vs Heat: 32 punkty (5/9 za 3), 2 zbiórki, przechwyt, blok
  • Terry Rozier vs Heat: 26 punktów, 5 zbiórek, 11 asyst
  • Nowy Blazer – Norman Powell vs Magic: 22 punkty
  • Paskal Siakam vs Suns: 26 punktów
  • Karl-Anthony Towns: 29 punktów, 16 zbiórek, 8 asyst
  • John Collins vs Warriors: 38 punktów, 12 zbiórek
  • Trae Young vs Warriors: 21 punktów, 15 asyst
  • Andrew Wiggins vs Hawks: 29 punktów, 7 zbiórek