Wyniki NBA 2021/22

Z piekła do nieba! Lakers w PO, triple-double LeBrona

Niesamowity spektakl zakończony w Staples Center! Lakers po ciężkiej batalii awansowali do fazy playoff, a lider LeBron James uzyskał triple-double.

Z PIEKŁA DO NIEBA – LAKERS W PO

Golden State Warriors – Los Angeles Lakers 100:103

Prawdziwy rollercoaster oglądali fani zgromadzeni w Staples Center oraz przed telewizorami. Lakers po raz pierwszy objęli prowadzenie meczowe dopiero na początku 4. kwarty, a różnica wynosiła już +13 na korzyść Golden State Warriors.

Trzeba przyznać, że na początku spotkania król NBA – LBJ grał słabo, ale odrodził się w końcówce i zakończył to spotkanie z dorobkiem 22 punktów (7/17 z gry, 2/4 za 3), 11 zbiórek, 10 asyst, 2 przechwyty i blok.

lebron james lakers happy

James mógł liczyć na pomoc Anthony’ego Davisa, który grając przez 42 minuty zgromadził na swoim koncie 25 punktów, 12 zbiórek, 2 asysty, 2 przechwyty i blok.

Najlepszy strzelec tego sezonu Stephen Curry nie zawiódł. Choć zanotował 6 strat to prowadził ekipę GSW kapitalnie. Znowu „spadł deszcz”. Główny kucharz NBA zdobył 37 punktów (6/9 za 3), 7 zbiórek, 3 asysty.

Dobry rezultat indywidualny należał także do Andrew Wigginsa – 21 pkt, 3 zb, 2 ast, blk.

GRIZZLIES UTRZYMALI SIĘ PRZY ŻYCIU

San Antonio Spurs – Memphis Grizzlies 96:100

Drużyna z Tennessee utrzymała się przy życiu. Dzięki dobrej grze zespołowej pokonała Spurs i teraz w walce o główną drabinkę playoffs zagra z Golden State Warriors.

W tym spotkaniu potężne double-double uzyskał Litwin – Jonas Valanciunas, który był zdobywcą 23 punktów, 23 zbiórek, asysty i 3 bloków.

Sporo punktów dostarczyli również: Dillon Brooks (24 pkt, 7 zb, 3 ast, 2 stl, blk) oraz Ja Morant (20 pkt, 6 zb, 6 ast, stl).

W zespole Gregga Popovicha po 20 punktów uzbierali: DeMar DeRozan i Rudy Gay, a triple-double osiągnął Dejounte Murray – 10 pkt, 13 zb, 11 ast, 2 stl, blk.

Spurs żegnają się z Państwem i czekają na kolejny sezon.

 

1 Komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like