Wyniki NBA 2021/22

Wysokie wygrane Cavs i Spurs, come back Jimmy’ego Butlera

Witajcie. Drugi dzień świąt zakończony. Wysokie zwycięstwa na własnym parkiecie odniosły drużyny Cleveland Cavaliers oraz San Antonio Spurs. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

Najwięcej punktów CAVS w sezonie

Zespół J.B. Bickerstaffa potrzebował kilku minut, aby puściła rdza. Następnie nabrał wiatru w żagle i coraz bardzie odpływał rywalom z Toronto. To była pełna dominacja gospodarzy w Rocket Mortgage FieldHouse. Kawaleria z Cleveland pokonała Raptors 144:99 i jest to najwyższa zdobycz punktowa zespołu w tym sezonie.

Doświadczony Kevin Love po raz pierwszy w tym sezonie wystartował od początku spotkania. Zakończył mecz z 22 punktami (7/12, 6/9 3P), 9 zbiórkami, 2 asystami oraz przechwytem.

Sądzę, że czasami ludzie zapominają kim jest Kevin Love. Otwarte trójki to są  pozycje, z których trafia. – powiedział trener Cavaliers. Jest elitarnym strzelcem.

Kawalerzyści zagrali pierwszy mecz od ośmiu dni, a wszystko było spowodowane koronawirusem w zespole. Ich mecz z Hawks (19 grudnia) został przełożony. Nie byli również w stanie zbyt dużo trenować.

Tą samym rezultatem punktowym mógł pochwalić się Darius Garland. Na koncie rozgrywającego znalazły się także 4 zbiórki, 8 asyst i 2 przechwyty.

W pierwszej połowie byliśmy zardzewiali, ponieważ nie graliśmy ze sobą przez kilka dni. – powiedział rozgrywający. To było trochę dziwne, ale w drugiej rozkręciliśmy się. Oddawaliśmy dobrze rzuty. Obrona też zaczęła funkcjonować.

Lauri Markkanen zdobył 11 punktów w drugiej kwarcie, a ostatecznie zaliczył 20-punktowy występ. Podwójne cyfry uzyskali także: Denzel Valentine (17), Dean Wade (17) oraz Ricky Rubio (16). Wade i Valentine osiągnęli najlepsze rezultaty w sezonie.

– Statystyki –

Frekwencja: 19 432 widzów

Powrót Jimmy’ego Butlera

Gwiazda Miami Heat – Jimmy Butler wrócił do gry. Po ośmiomeczowej absencji nareszcie mógł cieszyć się udziałem w meczu swojego zespołu. Butler spędził na boisku 35 minut. Zdobył 17 punktów, 11 zbiórek, 4 asyst oraz 3 przechwyty.

144 punkty Spurs

Ananasy Gregga Popovicha rozpracowali Detroit Pistons, wygrywając 144:109. Kapitalne spotkanie rozegrał Keldon Johnson, który w swoim dorobku zachował 27 punktów (10/12, 4/4 3P), 5 zbiórek, asysta. Były gracz Spurs – Patty Mills po igrzyskach olimpijskich w Tokio wspominał, że gra w NBA należy się jego rodakowi. Mowa o Jocku Landale’u. Australijski wieżowiec otrzymuje coraz więcej szans gry od utytułowanego szkoleniowca. Landale w meczu z Pistons rzucił z ławki 18 punktów (7/9, 1/1 3P). Skuteczność warta pochwały.

Frekwencja: 14 715 widzów