Kto zdobędzie tytuł najlepszego strzelca w NBA 2021?
Informacje

Wyścig o tytuł najlepszego strzelca w NBA. Beal dogoni Curry’ego?

Walka o tytuł najlepszego strzelca NBA nadal trwa. Udział w tym wyścigu bierze już tylko dwóch zawodników: Bradley Beal i Stephen Curry.

Beal wielokrotnie powtarzał w tym sezonie, że bardziej interesują go zwycięstwa Wizards i awans do fazy play-off niż zdobycie tytułu najlepiej punktującego gracza w lidze.

bradley beal game winner 2021

Potwierdzają to ostatnie liczby zawodnika Czarodziejów, w których grał. Zespół odbił się od „dna”, a 16 ostatnich meczów Wizards to 14 zwycięstw i 2 porażki.

Średnia punktów Beala spadła do 29,1 punktu, a za to Stephen Curry wciąż szaleje i przegonił lidera klasyfikacji tej statystyki.

Gdyby Bradley chciał za wszelką cenę nadal utrzymywać ten poziom, oddawał by więcej rzutów, ale mogłaby na tym ucierpieć drużyna. Jak widzimy, nie chce tego robić.

W dzisiejszym meczu przeciwko Milwaukee Bucks, popularna „Big Panda” zdobyła 42 punkty (14/24 z gry). Przed tym spotkaniem był o 0,6 punktu za Currym, aby go wyprzedzić musiałby rzucić 65 punktów.

Były kolega z drużyny Marcina Gortata zbliżył się do gracza Warriors i jest o 0,39 pkt za nim. Obecna średnia zdobycz punktowa na mecz wynosi 31,14.

Nie będzie łatwo zniwelować tej różnicy, ponieważ do końca sezonu pozostało już tylko sześć spotkań, a Splash Brother wykręca każdej nocy wielkie cyfry.

W ostatnich 17 meczach, Curry notuje średnio 37,1 punktu. Porównując tą samą ilość spotkań co Steph, Beal osiąga 29,9 pkt/mecz.

Dla przypomnienia, Allen Iverson prowadząc z najlepszą średnią punktową w lidze przez 127 dni w sezonie 1999-2000, został wyprzedzony przez Shaquille O’Neala.

  • 99/00 – Allen Iverson – 127 dni (otrzymał O’Neal)
  • 20/21 – Bradley Beal – 103 dni (prowadzi Curry)
  • 11/12 – Kobe Bryant – 102 dni (otrzymał Durant)
  • 06/07 – Carmelo Anthony – 93 dni (otrzymał Kobe Bryant)

Beal Curry 2021

2 Komentarze

  1. […] Stephen Curry wyjawił na łamach NBC Sports, że doskonale pamięta, jak to jest być underdogiem w playoffach. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like