Informacje

Wyniszczający mecz Antetokounmpo

Weszliśmy już w nowy sezon NBA, a jeszcze spływają do nas ciekawostki z poprzedniego. Konkretnie z piątego meczu finałów, gdzie Milwaukee Bucks podejmowali Phoenix Suns.

WYCZERPANY ANTETOKOUNMPO

Giannis Antetokounmpo został wybrany sportowcem roku według magazynu GQ. Greek Freak wspomniał o meczu nr 5, w którym dał dosłownie całego siebie.

Bucks wygrali to spotkanie 123:119. Na 20 sekund do końca spotkania, Jrue Holiday wyrwał piłkę z rąk Devina Bookera. Następnie atakując kosz rywali podjął decyzję o wyrzuceniu piłki w kierunku biegnącego Giannisa. Akcja zakończona Alley-Oopem.

Antetokounmpo opisał w wywiadzie chwile, które miały miejsce w szatni. Organizm był tak wyczerpany, że lider Bucks miał skurcze, a usta były sine z odwodnienia.

„Stałem nagi owinięty ręcznikiem. Poprosiłem o kosz na śmieci i zwymiotowałem pięć razy. Byłem tak odwodniony, że znalezienie żyły, aby podać sól fizjologiczną zajęło 45 minut!” – opowiadał.

Ta sama procedura miała miejsce w hotelu po szóstym i ostatecznym meczu finałów NBA poprzedniego sezonu. Wtedy to Giannis zdobył 50 punktów.

Wracając do GAME 5, GA zagrał 41 minut, notując 32 punkty, 9 zbiórek i 6 asyst.

2 Komentarze

  1. […] punktów w meczu przeciwko Pacers zgromadził Giannis Antetokounmpo. 26 punktów, 13 zbiórek,3 asysty i blok na koncie Greeka […]

  2. […] Giannis Antetokounmpo – 39 334 […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like