Tercet z brooklynu, 54 punkty VanVleeta
InformacjeWyniki NBA

Wyniki NBA: 54 punkty VanVleeta, kosmiczny tercet z Brooklynu!

Dzisiejszej nocy rozegrano 6 spotkań NBA. Jednym z najciekawszych był pojedynek na Brooklynie, gdzie gospodarze pokonali Los Angeles Clippers 124:120.

Tercet z Nowego Jorku po raz kolejny okazał się niezawodny.  Właściwie to gospodarze po słabej pierwszej kwarcie gonili wynik przez całe spotkanie. Dopiero ostatnia kwarta przeważyła o ich zwycięstwie, a wtedy kluczowe punkty zdobywało BIG 3.

Najlepszym punktującym w ekipie z Nets był Kyrie Irving, który zdobył 39 punktów (6/8 za 3), 5 zbiórek, 2 asysty, 1 przechwyt i 2 bloki. Pozostali gracze z tercetu notowali:

Kevin Durant – 28 punktów, 9 zbiórek i blok, a James Harden zanotował triple-double: 23 punkty, 11 zbiórek, 14 asyst i przechwyt. Zdecydowanie tworzą świetny kolektyw.

Clippers również grali bardzo dobrze. Główną strzelbą w tym meczu był Kawhi Leonard, który uzbierał 33 punkty, 5 zbiórek, 5 asyst, 4 przechwyty i 2 bloki. Kolejnym dobrym występem może pochwalić się Paul George: 26 punktów, 4 zbiórki, 6 asyst, 2 przechwyty.

Przede wszystkim za Brooklynem przemawia statystyka rzutów z gry. Procent z gry zespołu prowadzonego przez Steve’a Nasha wyniósł 57%, natomiast Clippers – 45,5%.

Tej nocy błyszczał również zawodnik Toronto Raptors – Fred VanVleet, który w wyjazdowym meczu z Orlando Magic zdobył 54 punkty, 3 zbiórki, 2 asysty, 3 przechwyty i 3 bloki! Co za mecz rzucającego obrońcy zespołu z Kanady.

Przyjrzyjmy się zdobyczom gracza Raptors.

Aha… należy wspomnieć o CARMELO MELO! Weteran NBA dzięki swojej 21-punktowej zdobyczy w meczu z Wizards awansował na 13. miejsce na liście zdobytych punktów wszech czasów w NBA, wyprzedzając Dominique Wilkinsa (26,688).

Obecnie na koncie Anthonego jest 26,671 punktów zgromadzonych przez 18-lat spędzonych na parkietach NBA.