Informacje

Wschodząca gwiazda Suns następnym Klayem Thompsonem?

Zawodnik Phoenix Suns – Cameron Johnson bardzo mocno poprawił się od czasu przybycia do NBA. Obecnie jest jednym z kluczowych zawodników najlepszej drużyny w lidze!

Mocarze z Arizony

To właśnie także dzięki niemu Suns mogą cieszyć się z najlepszego rekordu w NBA. Trener Suns – Monty Williams wyjawił, że Cameron może grać w najlepszych drużynach NBA.

Phoenix jest z pewnością jedną z nich.

Na początku stycznia koronawirusa złapał jeden z filarów obrony – Jae Crowder. Opuścił pięć spotkań Słońc. Niedawno doznał kontuzji lewego nadgarstka w meczu przeciwko Indiana Pacers (23.01). Wtedy otworzyła się furtka dla 25-letniego niskiego skrzydłowego. Wstąpił on do pierwszej piątki Phoenix i znakomicie wykonuje swoją pracę.

Był wielki znak zapytania, kiedy Johnson został wybrany w Drafcie 2019 roku. W trzecim swoim sezonie notuje średnio 12 punktów, 4,3 zbiórki, 1,3 asysty na mecz. Te cyfry nie robią wielkiego wrażenia, ale skuteczność, która może się pochwalić już tak. Cam mierzy 203 centymetrów i 95 kilogramów wagi. Jest coraz większy i bardziej wszechstronny. Poprawia się także jako defensor.

Osiąga najlepszy wynik w karierze, jeśli chodzi o rzuty trzypunktowe. Ten wynik to 43,5% skuteczności. Zajmuje siódme miejsce w NBA pod względem skuteczności tej statystyki.

Johnson staje się osobą, w którą warto zainwestować. Suns muszą poważnie rozważyć przedłużenie kontraktu, który obowiązuje do końca sezonu. W przyszłym jest to opcja drużyny, a wtedy słońca zdecydują czy zatrzymają Cama w swoim zespole.

Najlepszy występ w tym sezonie notował w meczu przeciwko Los Angeles Clippers, w którym zdobył 24 punkty (9/14, 4/7 3P).

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like