Informacje

Wojownicy przekraczają oczekiwania wszystkich

Drużyna Golden State Warriors pomimo dwóch porażek na początku sezonu zdołała wznieść się na wyżyny. Obecnie zespół z San Francisco z bilansem 6 zwycięstw i 6 porażek zajmuje 7. miejsce w tabeli konferencji zachodniej.

Takie miejsce zapewnia walkę w fazie play-off, jednak jesteśmy dopiero na początku sezonu 2020/2021. Ekipa Steve Kerra w chwili obecnej przekracza oczekiwania wszystkich, jak i własne możliwości.

Wielu fachowców NBA uważało, że Wojownicy w tym sezonie nie mają czego szukać, a ich miejsce jest poza pierwszą ósemką. Ta dobra gra spowodowana jest świetnymi występami lidera – Stephena Curry’ego, a także debiutanta NBA – Jamesa Wisemana, który jest chwalony przez całe środowisko koszykarskie w Ameryce.

Dwa ostatnie mecze Warriors to porażki, kolejno z Indiana Pacers i Denver Nuggets.

Analityk ESPN – Jeff Van Gundy ma bardzo optymistyczne wizje zespołu z zachodu.

„Myślę, że GSW bardzo dobrze odbili się po dwóch porażkach na początku sezonu (0-2). – powiedział Van Gundy podczas transmisji meczu Bucks – Mavericks. W dwóch pierwszych meczach wyglądali fatalnie. Teraz odnaleźli rytm i grają bardzo dobrze. Twierdzę, że nikt nie spodziewał się takiego otwarcia ze strony Warriors.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like