clippers kawhi leonard
Wyniki NBA 2021/22

Wojna na całego. Clippers wygrali, zadecyduje mecz nr 7

Dallas nie zakończyli tej serii. Clippers wygrali szóstą konfrontację serii z Mavericks, a o awansie zadecyduje mecz nr 7 w Staples Center.

Wojna na całego.

Los Angeles Clippers (3-3) – Dallas Mavericks (3-3) – 104:97

Żadna z drużyn w tej serii pierwszej rundy NBA playoffs nie utrzymała przewagi własnego parkietu. Do porażki, a w konsekwencji odpadnięcia z rywalizacji nie dopuścił lider LAC – Kawhi Leonard. Jego heroiczny występ zakończył się bardzo pokaźną zdobyczą punktową, bowiem skrzydłowy Clippers zanotował 45 punktów (18/25, z czego 5/9 za 3), 6 zbiórek, 3 asysty, 2 przechwyty.

Z pewnością wielu graczy może tylko pozazdrościć takiej dyspozycji Kawhi’emu, którego skuteczność rzutów z gry wyniosła, aż 72%.

Dobre występy zanotowali także Reggie Jackson (25 pkt, 9 zb, 4 ast, stl) oraz Paul Goerge (20 pkt, 13 zb, 6 ast, 3 blk).

Całe pokłady zostały ukierunkowane na postać Luki Doncicia, który nie był wyśmienicie dysponowany. Słoweniec meczu nr 6 uzyskał 29 punktów (11/24), 8 zbiórek, 11 asyst i 4 przechwyty.

Śmiać mi się chciało, jak zasłaniał swoimi dłońmi twarze rzucających graczy (widoczne w skrócie), a Ci jak na lekarstwo – nie pudłowali.

Sporo punktów w swoim dorobku miał Tim Hardaway Jr. Na koncie rzucającego obrońcy znalazło się 23 punkty oraz zbiórka.

KOMENTARZE POMECZOWE

Na temat tej niesamowitej dyspozycji Leonarda, wypowiedział się kolega z drużyny – Paul George.

„Widzieliście jednego z najlepszych, jak nie najlepszego gracza, po dwóch stronach parkietu. Fajnie było to oglądać.” – podkreślił.

Nie zabrakło również słów szkoleniowca Clippers, który był pod wielkim wrażeniem, ale doskonale wie, jaką gwiazdę posiada w swoim zespole.

„W takich momentach oglądamy wielkich graczy. ” – powiedział Tyrone Lue. „Podjął wyzwanie pilnować Luki Doncicia przez cały mecz i zrobił to kapitalnie. To właśnie pokazuje, kim jest Kawhi Leonard.”

A co powiedział główny twórca?

„Luka nadal grał całkiem nieźle.” – powiedział Kawhi. „Jest bardzo utalentowanym graczem, który dominuje. Gra we własnym tempie. Jedyne, co mogłem zrobić to trzymać się go tak długo, jak to możliwe. Pilnowałem jego rzutów, starałem się go zatrzymać.”

1 Komentarz

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like