James Wiseman 2021 Golden State Warriors
Informacje

Wisemanowi potrzebny jest czas. Kerr wskazuje przykład Kobego Bryanta

Steve Kerr w dzisiejszym wywiadzie podaje przykład Kobego Bryanta, który potrzebował czasu, aby w pełni rozwinąć skrzydła w NBA. Podobnie ma się z Jamesem Wisemanem.

Drugi wybór draftu 2020 gra całkiem niezły debiutancki sezon w Warriors. Wiseman pokazał przebłyski ogromnego potencjału, ale to jeszcze bardzo daleko do stabilnej, dobrej gry u 19-latka.

Trener Wojowników, Steve Kerr prosi o cierpliwość, wskazując przykłady zawodników, którzy są członkami Galerii Sław.

„Wszystko wskazuje, że nie możemy od razu oczekiwać najwyższych lotów.” – powiedział reporterom w poniedziałek, Kerr. „To naprawdę normalne dla graczy, którzy dopiero co trafili do NBA. Takim przykładem jest Kobe Bryant, czy Kevin Garnett. To było to samo. Przypomnijmy sobie, jak grał KB w playoffach z Utah Jazz. Nie wiem, czy ktoś z nas był w stanie powiedzieć, że będzie świetnym graczem. Na to wszystko potrzeba czasu, treningów i cierpliwości. Tak samo jest w przypadku Jamesa.”

Podczas swojego rookie season, Bryant zdobywał średnio 7,6 punktu na mecz. Kiedy Lakers musieli wygrać mecz w półfinale konferencji zachodniej w 1997 roku przeciwko Jazz, Kobe wykonał cztery airball w przeciągu pięciu minut.

Walka o finał konferencji zakończyła się porażką, a uważa się, że te 4 piłki były punktem zwrotnym w jego karierze.

„To był dla mnie punkt zwrotny w pierwszym sezonie, kiedy musiałem sobie radzić w z przeciwnościami losu. Trzeba było radzić sobie z publicznością i z własnym powątpiewaniem we własne siły.” – wspomniał Kobe w Daily News w 2016 roku.

Wiseman zdobywa średnio 11,4 punktu, 5,8 zbiórki, 0,6 asysty na mecz.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like