Wyniki NBA

“Wielkolud” z doliny – Chris Paul. Suns zgarnęli mecz nr 1

Chris Paul nigdy nie grał w finałach NBA. Dzisiejszej nocy swój debiut okrasił niesamowitym występem, zdobywając 32 punkty, a Phoenix Suns zwyciężyli z Bucks 118:115.

EFEKT CHRISA PAULA

chris paul suns game 1

Grając regularnie w pierwszej piątce zespołu z Arizony, CP3 dodatkowo w swoim dorobku zapisał 4 zbiórki, 9 asyst i przechwyt. Trafił 12 z 19 oddanych rzutów z gry (63%), z czego 4/7 zza łuku (57%).

Dzięki tej zdobyczy, weteran NBA jest pierwszym graczem w pierwszym meczu finałów od czasów Michaela Jordana (1991), który przekroczył pułap 30 punktów i 8 asyst.

“Jego oddziaływanie na zespół jest ogromne.” – powiedział na konferencji prasowej Devin Booker. “Codziennie prowadzi nasz zespół i przenosi go na wyższy poziom. Robi to nawet będąc w szatni, nie chodzi już o samą grę na boisku.”

W tym spotkaniu jedynym graczem z doświadczeniem w obu drużynach, który wystąpił już w finałach NBA.

Dodatkowo dobre zawody rozegrał wyżej cytowany Booker, który zdobył 27 punktów, 2 zbiórki, 6 asyst i 3 przechwyty, natomiast środkowy Słońc – Deandre Ayton zanotował 22 punkty, 19 zbiórek oraz przechwyt.

Po absencji w dwóch spotkaniach, do gry powrócił Giannis Antetokounmpo, jednak jego 20 punktów, 17 zbiórek, 4 asysty, 2 przechwyty i blok nie wystarczyły, aby dogonić dobrze dysponowanych gospodarzy.

Należy wspomnieć o pięknym bloku Greeka Freaka. Antek zczapował wykonującego layup – Milesa Bridge’a.

Przede wszystkim, aby włączyć się skutecznie do tej rywalizacji o trofeum wymaga się więcej od niego oraz Jrue Holidaya (10 pkt). Swoje w meczu nr 1 zrobił Khris Middleton, który był zdobywcą 29 punktów, 7 zbiórek, 4 asyst.

Bucks pokazali już w finale konferencji, że dobra, agresywna obrona jest w stanie zapewnić im sukces. Tym razem Suns rozbili ich struktury, a niekiedy Brook Lopez musiał kryć Paula oraz Bookera.

“Najbardziej rozczarowały nas rzuty wolne.” – powiedział Middleton. “Sporo pudłowaliśmy. Musimy być lepsi, atakując obręcz.”

“To kwestia charakteru.” – stwierdził Holiday. “W trakcie sezonu przeżywaliśmy wzloty i upadki. To dało nam siłę i dotarliśmy, aż do finału. Miami różniło się od Brooklynu, a BK od Atlanty. Mamy wiele punktów odniesienia, aby poprawić się w tej konfrontacji.”

1 Comment

  1. […] Suns mają nadzieję, że Chris Paul będzie kontynuował swoją przygodę w zespole z Arizony i będzie bronił barw klubu w […]

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like