Wyniki NBA 2021/22

Wielkie mecze Embiida i Jokicia, Irving liderem Nets, Mistrzowie NBA lepsi od Grizzlies

Co to była za noc moi drodzy! Dwie wielkie maszyny – Joel Embiid i Nikola Jokić rozegrali kapitalne spotkania, a ich zespoły pokonały rywali we własnych halach.

Embiid – Nieprawdopodobny od samego początku

Środkowy Sixers – Joel Embiid wyrównał swój rekord kariery, zdobywając w meczu z Orlando Magic 50 punktów w zaledwie 27 minut. Jego dominacja w trzeciej kwarcie pojedynku zadecydowała o losach spotkania. Siedemdziesiątki szóstki zwyciężyły z Magic 123:110 w Wells Fargo Center.

The Process zaliczył dodatkowo 12 zbiórek i 3 bloki, trafiając 17 z 23 oddanych rzutów z gry. Kandydat do nagrody MVP oraz czterokrotny All-Star zagrał zaledwie 58 sekund w Q4.

Moi koledzy z zespołu znakomicie mnie odnajdywali. – powiedział. Ja zrobiłem resztę.

Według oficjalnych statystyk ten obfity wynik indywidualny w przeciągu 27:03 minuty to druga najwyższa zdobycz w czasach zegara, który wyświetla 24-sekundowy czas na akcję. Tylko jeden zrobił to szybciej. Gwiazda Warriors – Klay Thompson zdobył 52 punkty w czasie 26 minut i 33 sekund. Miało to miejsce 29 października 2018 roku.

Tobias Harris dorzucił swoje 21 punktów, a 76ers wygrali 10-te z 12 ostatnich spotkań.

Gracz Magic – Mo Bamba ustanowił nową życiówkę. Zdobył 32 punkty i trafił 7 trójek na 8 prób! Obecnie zespół z Orlando ma najgorszy rekord w NBA – 8-38.

Gospodarze zostali wygwizdani po zakończeniu pierwszej połowy, ponieważ przegrywali 57:47. Po rozpoczęciu drugiej połówki wzięli się do galopu, wykonując bieg 17:6, co pozwoliło wyjść na prowadzenie. Joel w końcu otrzymał wsparcie od kolegów. Do kosza wpadły dwie trójki Tyrese Maxeya.

Doc Rivers został zapytany przed meczem o potencjalne wzmocnienie składu 76ers w związku ze zbliżającym się deadline’m transferowym w NBA.

Potrzebujemy rozgrywającego na playoffy. Musimy mieć ludzi, którzy będą grać zespołowo. Im więcej takich osób, tym lepszy masz zespół i większe szanse.

Kibice z Filadelfii wykonywali bardzo ładne chanty, kiedy JE stanął na linii rzutów wolnych. MVP, MVP, MVP.

Grałem z Dominique Wilkinsem i nie wiem, czy widziałem takie rzeczy. Zdobywał jeszcze więcej punktów, ale zajęło mu to zdecydowanie więcej czasu. To co zrobił Embiid było szybkie, łatwe, efektywne i zdecydowane.

Triple-double Jokicia, Nuggets w dogrywce lepsi od Clippers

Koszykarze Denver Nuggets dopiero po dogrywce odnieśli zwycięstwo nad Los Angeles Clippers 130:128, a ich czeladnik – Nikola Jokić wykonał kapitalną robotę.

Zakończył mecz z dorobkiem 49 punktów, 14 zbiórek i 10 asyst oraz „nakarmił” Aarona Gordona, który trafił trójkę na 1,9 sekundy przed końcem meczu. To właśnie zapewniło Bryłkom zwycięstwo w tym pojedynku.

Wiedziałem, że piłka do mnie dotrze, ponieważ Joker wykonuje takie zagrania, nawet pod presją. – stwierdził AG. Wszystko co musiałem zrobić to złapać piłkę i rzucić.

Rezerwowy Nuggets Davon Reed wszedł na parkiet po rzucie Gordona i otrzymał faul techniczny.

Monte Morris zaliczył także dobry występ. Dołożył 19 punktów, , 9 zbiórek i 9 asyst.

Kiedy wejdzie w tryb, nikt na świecie nie jest w stanie go zatrzymać. – stwierdził.

Nieobecność KD zwiększa motywację Irvinga?

Sieci uporały się na wyjeździe z Wizards, wygrywając 119:118. W meczu brylował Kyrie Irving, zdobywając 30 punktów (13/23), 3 zbiórki, 7 asyst oraz przechwyt. Stwierdził, że bierze na siebie presję pod nieobecność Kevina Duranta.

Podoba mi się ta presja. – powiedział po meczu Uncle Drew. Uwielbiam to. Wydobywa ze mnie to, co najlepsze. Jestem w stanie dźwigać drużynę i trzymać w niej energię.

Wymagam od wszystkich odpowiedzialności. Najpierw od siebie, następnie od kolegów. Nigdy nie będzie idealnie. To co możemy zrobić to wypełnić lukę, a KD wkrótce do nas wróci.

Durant doznał kontuzji kolana w sobotnim meczu z Oklahoma City Thunder. Gwiazda Nets będzie odsunięta od gry na 4-6 tygodni.

Vogel nie czuje się zagrożony

Trener Lakers – Frank Vogel po raz kolejny środowego wieczora został zapytany, czy jego posada w zespole jest zagrożona.

Nie czuje się zagrożony. – powiedział po porażce z Pacers 111:104. Wykonywanie mojej pracy nie jest trudne. Jestem bardzo skoncentrowany na swoich zadaniach. Zawsze taki byłem.

Lakersi przegrali po raz czwarty w pięciu ostatnich spotkaniach. Pytania o posadę trenera nie znikają. Na pytania odpowiadali także zawodnicy LAL.

Sztab trenerski jest świetny. – powiedział LeBron James, który uzyskał 30 punktów. Pozwala nam on odnosić sukcesy. Wszystko zależy od nas. Zawsze są rzeczy, które możemy wykonywać lepiej.