Wyniki NBA 2021/22

Wielki powrót lidera wschodu, LeBron jest wieczny, młynek Monka

W nocy błyszczały dwie największe gwiazdy koszykarskiego świata: LeBron James i Kevin Durant.

Wielki powrót Nets

To był prawdziwy thriller. Koszykarze Brooklyn Nets zdołali odrobić 17-punktową stratę w meczu z Dallas Mavericks i wywieźć zwycięstwo z Teksasu. Dzięki temu utrzymali pozycję lidera na wschodzie.

Gwiazdy Nets – Kevin Durant (27 PKT, 7 ZB) oraz James Harden (23 PKT, 12 AST) miały słaby start. Na szczęście trafienia notowali LaMarcus Aldridge oraz James Johnson.

W czwartej kwarcie Brooklyn tracił 11 punktów, a Luka Doncić bawił się z obrońcami gości. Zabiło na alarm. Obudzili się liderzy BK wtedy kiedy zespół ich najbardziej potrzebował. Każde posiadanie piłki w ofensywie, jak również gra w obronie były szalenie cenne na drodze do zwycięstwa. Patty Mills (10 PKT) nie był w najlepszej dyspozycji, ale kiedy Mavericks podwajali krycie dwóch największych dział, trafiał.

Kluczowa dla Nets była obecność w defensywie Nicolasa Claxtona. Zespół gospodarzy przez trzy kwarty znakomicie się bawił w pomalowanym, jednak dwumetrowiec Sieci położył temu kres.

KD i Brodacz zagrali ponad 40 minut, a Durantula wyjaśniła.

Gów.o. Jutro zagram może 48. – dodał uśmiechając się.

Brooklyn spróbuje wykorzystać ten impet w dzisiejszym meczu z Houston Rockets (2:00).

– Pełne statystyki –

Frekwencja: 19 559 widzów

LeBron jest wieczny

Największa gwiazda koszykarskiego świata – LeBron James po raz kolejny poprowadził zespół Los Angeles Lakers do zwycięstwa. Tym razem Lakers okazali się lepsi od Boston Celtics 117:102, a LBJ zagrał świetnie. Podczas 36-minutowego pobytu na boisku zdobył 30 punktów (13/19), 4 zbiórki oraz 5 asyst.

Wiele smaczków było w meczu Lakers – Celtics. Robert Williams III dwukrotnie szybował nad Anthony Davisem! 🙂

Tytułowy Malik Monk miał pełne pole do popisu. Wpadł na pomysł – wykręcę młynek. MAMY TO.

W drużynie gości najbardziej wyróżniającą się postacią był Jayson Tatum, który zdołał uzyskać 34 punkty (13/22, 5/7 3P), 8 zbiórek, 3 asysty, przechwyt i blok.

Frekwencja: 19 887 widzów

New York Knicks (12-12) – San Antonio Spurs (8-15) – 121:109

Frekwencja: 14 698 widzów