Informacje

Westbrook wykorzysta maksymalnie umiejętności Davisa

Russell Westbrook trafił do Lakers z zamiarem zdobycia swojego pierwszego pierścienia mistrzowskiego. Zrobi to wykorzystując maksimum możliwości z Anthony’ego Davisa.

Mr. Triple Double doskonale wie, jak wielkie umiejętności posiada AD, a także podkreśla, że nie ma innego gracza na jego poziomie. Głównym celem jest wydobycie wszystkiego, co najlepsze z zawodnika, który będzie ustawiony na pozycji centra.

„Nie ma takiego drugiego gracza, który o tym wzroście potrafi zrobić wszystko. Moim zadaniem jest, aby napędzać go codziennie, na każdym treningu i meczu, aby grał jak najlepiej.” – podkreślił.

Davis osiągał średnio 21,8 punktu (najmniej od drugiego sezonu w NBA), 7,9 zbiórki i 1,6 bloku na mecz. Jego skuteczność rzutów z gry wyniosła 49,1% oraz 73,8% z linii rzutów wolnych.

„Jest w lidze od dawna i wie, co ma robić. Wie, że musi grać jeszcze lepiej. Ja sprawię, aby popchnąć go do granic możliwości.”

Co na to sam Anthony?

„Lubię, kiedy koledzy z drużyny mnie napędzają. Nie potrzebuję zachęty. Chcę być pod presją. Wielokrotnie rozmawialiśmy z Russellem, co wspólnie możemy zrobić na parkiecie.”

2 Komentarze

  1. […] Wall, Russell Westbrook, a teraz Spencer Dinwiddie. To zawodnicy, którzy grali i dopiero skorzystają z gry u boku […]

  2. […] Anthony Davis sfrustrowany dzisiejszą porażką z Minnesota Timberwolves. Wilki zwyciężyły w Staples Center 107:83. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like