Ciekawostki

W jakim wieku Jordan, LeBron i Kobe zostali miliarderami?

Nierzadko sportowiec zostaje miliarderem. Zrobiły to trzy supergwiazdy NBA, w różnym wieku i erze.

Fortuny Michaela Jordana, LeBrona Jamesa i nieżyjącego już Kobego Bryanta przekroczyły miliard dolarów. Oczywiście jest to składowa: kontrakty NBA, reklamy, biznesy i inwestycje, które powiększały dobytek legend.

Michael Jordan

MJ przekroczył granicę miliarda dolarów w 2014 roku, w wieku 51 lat. Był pierwszym graczem NBA, który osiągnął te wyżyny i od tego czasu licznik nabija rekordy w zawrotnym tempie. Majątek GOAT szacuje się na 2,2 miliarda dolarów!

LeBron James

Obecny król, przekroczył limit w tym roku, mając 36 lat. Tym samym stał się najmłodszym zawodnikiem, który to zrobił i pierwszym aktywnym graczem w historii NBA. Jego pensje w Cavaliers, Heat, ponownie Cavs i teraz Lakers przyniosły mu sumę 350 milionów dolarów. Spośród tych trzech gwiazd zarabia najwięcej z kontraktów, wprowadzając NBA w zupełnie inną erę finansową.

Do tej kwoty należy dodać 700 milionów, które dostarczane są przez takie firmy jak: Nike, Coca Cola. To właśnie te marki przynoszą mu niezliczone ilości pieniędzy.

Kobe Bryant

Legenda Los Angeles Lakers, Kobe Bryant miał wspaniałą karierę i pięć tytułów mistrzowskich. Został miliarderem w 2019 roku, a na liczniku miał 41 lat. Oznacza to, że osiągnął ten pułap na krótko przed śmiercią.

Czarna Mamba ze swoich kontraktów zarobiła 323 miliony dolarów do 2016 roku, następnie przeszedł na koszykarską emeryturę. Do tej kwoty należy doliczyć 350 mln dolarów z reklam. Kolejne 200 przytulił ze swoich inwestycji w BodyArmor. Pozostałe inwestycje i udziały w innych firmach powiększyły jego majątek, pozwalając przekroczyć miliard.

2 Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like