Czy Vincent Poirier zostanie w NBA?
Informacje

Vincent Poirier: „Jeśli będę musiał wrócić do Europy, to wrócę. Po prostu chcę grać.”

Po tym, jak został zwolniony przez New York Knicks, 🇫🇷 Vincent Poirier być może będzie zmuszony wrócić do Europy, jeśli nie znajdzie zatrudnienia, w którejś z drużyn NBA.

Czy Francuz wróci do Europy?

Vincent Poirier w barwach Philadelphia 76ers

Center wziął udział w 10 meczach ekipy z Pensylwanii, notując średnio 0,8 punktu, 1,4 zbiórki, 0,2 asysty na mecz. Dwukrotnie otrzymał 7 minut gry od trenera Doca Riversa.

„Jeśli będę musiał wrócić do Europy to wrócę. Ja po prostu chcę grać.” – podkreśla Poirier w wywiadzie dla Le Parisien. „Obecnie przebywam w Filadelfii. Znalazłem siłownię oraz trenera, którego wysłał do mnie mój agent.”

27-letni Francuz jest nieco zawiedziony, że nie otrzymał większej ilości minut gry w klubach, których grał, czyli Boston Celtics (19/20) i Philadelphia 76ers (20/21).

„To frustrujące, ponieważ tak naprawdę nie miałem okazji się wykazać. Dobrze wiemy, że NBA to odrębny świat koszykówki. Grałem w dwóch bardzo mocnych klubach, gdzie składy są bardzo silne. Obecnie jesteśmy trochę bezradni, ale to dla mnie ważne doświadczenie. NBA było moim celem, ale nie chce tu zostać, byleby tylko być. Chcę być w zespole, w którym będę grał. Jeśli nikt w NBA mnie nie zechce to wrócę do Europy.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like