Wyniki NBA 2021/22

VanVleet liderem Raptors, świetna passa Clippers, spina na linii Gobert-Turner

Dzisiejszej nocy rozegrane zostały tylko 3 spotkania. Wczoraj było 13, dziś standardowo „odpust”. Jednak emocji nie brakowało, a zmiany nastrojów panowały w Filadelfii, gdzie gospodarze mocno walczyli z Raptors.

31 punków Vanvleeta

Tak. To właśnie za sprawą jego trafień i 31 punktowej zdobyczy, Raptors mogą cieszyć się z wyjazdowego zwycięstwa na trudnym terenie. Drugi mecz z rzędu opuścił Joel Embiid, który jak pamiętamy trafił do protokołów BHP, po tym jak uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Tytułowy Fred, zakończył mecz ze skutecznością 50% – 11/22, a dodatkowo dopisał na swoje konto 6 zbiórek, 7 asyst oraz przechwyt.

Ta sinusoida meczowa była także spowodowana świetnym występem Tyrese Maxeya, zawodnika 76ers. Niesamowite drive’y oraz rzuty co chwilę zmniejszały stratę, a nawet pozwalały wychodzić na prowadzenie gospodarzom. Nieoszlifowany diament Sixers zdobył 33 punkty, 4 zbiórki, 5 asyst, przechwyt oraz 2 bloki.

Do składu siedemdziesiątekszóstek wrócił Tobias Harris, który podobnie jak Embiid „siedział” w protokołach. Pierwszy mecz po 11-dniowej przerwie nie był najgorszy. TH rzucił 19 punktów, 7 zbiórek, 7 asyst i jedną czapę.

Jeden z internautów nazwał Maxeya – Tyrese Iverson 🙂

Turner dostał wścieklizny

Do spiny doszło w meczu Pacers – Jazz, a twórcami tego zajścia byli: Rudy Gobert. Francuz został zablokowany przez Mylesa, jednak wielki zbieracz Utah troszeczkę starał się ciągnąć centra gości, który ostatecznie upadł. Obaj wstali, Turner poczęstował barem Goberta. No i tak już dalej poszło…

Wygrana Pacers w Utah jest sporą niespodzianką, ponieważ Jazzmani od początku sezonu grają bardzo dobrze. Być może dzisiaj nastąpiło przemęczenie materiału, a dla przykładu Jordan Clarkson był strasznie nieskuteczny – 2/10 zza łuku.

Nie zawiódł jedynie lider – Donovan Mitchell, który zdobył 26 punktów (11/20, 3/7 3P), 5 zbiórek, 4 asysty, 3 przechwyty.

Pakersi szli do przodu. Przede wszystkim Malcolm Brogdon, który zakończył mecz z dorobkiem 30 punktów, a także TJ McConnell – 21. Śmiać mi się chce po latach, jak ten chłopak w lidze ewoluował. Śmiali się, że to zwykły chłopak w trampkach, jednak na boisku jego zaangażowanie może być tylko wzorem dla innych. O.

Szóste zwycięstwo clippers

Szóste zwycięstwo z rzędu zanotowała ekipa Clippers. Dzisiejszej nocy pokonali Miami Heat 112:109. W końcowych minutach akcja była po stronie gości, jednak twarda obrona i przechwyt Nicolasa Batuma udaremniła możliwe trafienie, a w konsekwencji dogrywkę.

Najwięcej punktów w ekipie Clippers zanotował Paul Goerge – 27, dodatkowo dorzucając 4 zbiórki, 5 asyst oraz 3 przechwyty.

Toronto Raptors (7-6) – Philadelphia 76ers (8-5) – 115:109