wyniki NBA
Wyniki NBA

Udany powrót Derricka Rose’a. Boston nie dźwignął Utah Jazz

Siedem spotkań rozegrano dzisiejszej nocy w NBA. Jednym z najważniejszych był pojedynek Utah Jazz z Boston Celtics. Gospodarze odnieśli zwycięstwo 122:108, a najlepszym zawodnikiem meczy był Donovan Mitchell.

Tylko pierwsza kwarta była lepsza w wykonaniu Celtics (27:24). Trzy następne to już tylko dominacja Utah Jazz. W meczu błyszczał wyżej wspomniany rozgrywający Donovan Mitchell, który zdobył 36 punktów (6/13 zza łuku), 4 zbiórki, 9 asyst, 1 przechwyt i 2 bloki.

Bardzo pomocni w tej wygranej byli: Joe Ingles (24 pkt, 3 zb, 6 ast) oraz Rudy Gobert (18 pkt, 12 zb, 3 ast, 3 blk).

W drużynie Brada Stevensa bez zmian. Najbardziej wyróżniającymi się zawodnikami już tradycyjnie byli Jaylen Brown (33 punkty, 8 zbiórek) i Jayson Tatum (23 punkty, 4 zbiórki, 4 asysty).

Wspomnę jeszcze o świetnej statystyce rzutów za 3 punkty silnego skrzydłowego Celtics. Daniel Theis trafił zza łuku 5 razy na 6 oddanych rzutów.

Ha! Wspomnijmy o powrocie Derricka Rose’a.

Udany “debiut”, a tak naprawdę powrót do Nowego Jorku zanotował Derrick Rose, który w wyjazdowym meczu z Miami Heat zdobył 14 punktów (2/3 za 3 punkty), 1 zbiórkę, 3 asysty, 1 przechwyt i 1 blok. Były MVP przebywał na parkiecie 20 minut.

Niestety jego zespół poniósł minimalną porażkę 98:96, a zadecydowała o tym ostatnia kwarta spotkania. Nowy Jork przed rozpoczęciem czwartej kwarty prowadził różnicą 6 punktów.