antetokounmpo mvp finals
Wyniki NBA 2021/22

Tytuł w rękach Milwaukee Bucks. Antetokounmpo MVP finałów!

Zespół Milwaukee Bucks pokonując w szóstym meczu Phoenix Suns 115:108 sięgnął po mistrzostwo NBA! Udało się zrealizować te marzenia po 50. latach.

Antetokounmpo MVP finałów

To co zapamiętają fani zespołu z Wisconsin to niesamowity występ dwukrotnego MVP sezonu zasadniczego – Giannisa Antetokounmpo. To dzięki jego wysiłkowi, Bucks zdołali podnieść się i sięgnąć po tytuł w meczu nr 6.

Popularny Antek zdobył w tym pojedynku 50 punktów (16/25 z gry), 14 zbiórek, 2 asysty oraz 5 bloków. Należy wspomnieć o tym, że Greek Freak był notorycznie faulowany i trafił 17 z 19 rzutów wolnych.

„Myślę, że mogę dać ludziom na całym świecie dużo nadziei, że da się osiągnąć wielki sukces.” – powiedział Giannis. „Moja mama sprzedawała różne rzeczy na ulicy, a ja teraz siedzę na samym szczycie.”

Jego potężna, 50-punktowa zdobycz to szósty najwyższy wynik indywidualny w historii finałów NBA.

W trzech ostatnich meczach tej konfrontacji, to właśnie Bucks pokazali bardziej zrównoważoną grę.

Po trzech kwartach był remis 77-77, a ostatnia na korzyść zdobywców tytułu – Milwaukee Bucks. Khris Middleton na 56,9 sekundy do zakończenia spotkania dał Bucks prowadzenie 102:96.

Kozły są piątą drużyną NBA, która przegrywała w finale już 2:0 i zdołała sięgnąć po tytuł.

W drużynie gości najlepiej zaprezentował się Chris Paul, który zdobył 26 punktów, 2 zbiórki, 5 asyst i przechwyt. Bardzo słabo zaprezentował się ten, na którego liczono w Arizonie. Jest to lekcja pokory dla Devina Bookera, który w pierwszych dwóch meczach zdobył 58 punktów, 40-punktowe występy w meczach nr 5 i 6.

W dzisiejszym – katastrofa. Booker miał na swoim koncie 19 punktów, trafiając 8/22 z gry oraz 0/7 zza łuku.

Bardzo miłe słowa w kierunku mistrzów skierował trener gości – Monty Williams, który powiedział:

„Uczyniliście mnie lepszym trenerem, zrobiliście z nas lepszą drużynę.” – podkreślił.

4 Komentarze

  1. […] Franc Wagner został okrzyknięty debiutantem miesiąca w NBA. Tytuł ten dotyczy konferencji wschodniej, do której należy zespół Orlando […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like