tyrese maxey philadelphia 76ers
Informacje

Tyrese Maxey: Nieoszlifowany diament 76ers

Po pierwszym meczu NBA playoff pomiędzy Sixers – Wizards, wiemy więcej. Tyrese Maxey zasługuje i będzie grał więcej minut.

Więcej rotacji w zespole? Tyrese Maxey łapie plusy

Nie było to takie oczywiste, jednak w meczu nr 1, Joel Embiid został usadzony na ławce po tym jak w pierwszej połowie zanotował 3 faule. Na jego miejscu pojawił się Dwight Howard, który zagrał 18 minut i w tym czasie uzbierał 7 punktów, 4 zbiórki oraz przechwyt.

Po wtorkowym treningu, Doc Rivers wygłosił kilka pouczających komentarzy. Przede wszystkim, Tyrese Maxey idzie we właściwym kierunku.

„Był świetny.” – wspomina szkoleniowiec o siedmiominutowym występie 20-latka. „To było siedem dobrych minut. Sądzę, że będzie grał więcej.”

Maxey zmienił w drugiej połowie lekko kontuzjowanego Setha Curry’ego. 30 sekund po wejściu na boisko, rozgrywający zanotował akcję 2+1. Debiutant NBA pojawił się również w drugiej połowie meczu.

„Powie Ci, że w obronie musi jeszcze dużo popracować.” – wyjawił trener. „Notuje jednak dużą poprawę. W ofensywie widać zmiany. „Dzieciak” słucha i naprawdę staje się coraz lepszy.”

doc rivers tyrese maxey

MŁODZIAK CHWALONY PRZEZ STARSZYCH KOLEGÓW

„Kocham tego gościa.” – powiedział Curry. „Ma w sobie dużo pokory i ogromną chęć do pracy, jednocześnie będąc pewnym siebie. Na treningach nas słucha i ciężko pracuje. Kiedy wychodzimy i walczymy jako zespół, on rywalizuje z zawodnikami pierwszej piątki i weteranami. Będzie znakomitym graczem.”

Chociaż dopiero w barwach Sixers jest od niecałych dwóch miesięcy, George Hill w każdej dyskusji o debiutancie jest podekscytowany.

„Ten chłopak jest dobry.” – powiedział. „Jestem pod wielkim wrażeniem. Kocham tego dzieciaka. Kocham jego serce, uwielbiam to co wnosi do zespołu. Zawsze stara się być lepszym. Trenuje codziennie przez parę godzin i to jest to, co chcemy widzieć u nowicjusza.”

„Grałem z De’Aaronem Foxem i Collinem Sextonem, czyli świetnymi debiutantami i Maxey posiada to samo co oni. Wiem, że będzie przez wiele lat świetnym obrońcą i cieszę się, że mogę widzieć progres jego kariery będąc w jednym zespole.”

NAJLEPSZY WYSTĘP W KARIERZE

Tyrese Maxey w sezonie zasadniczym ustanowił bardzo wysoki rekord kariery, zdobywając 39 punktów (18/33 z gry, 7 zbiórek, 6 asyst i 2 przechwyty. Ten wyczyn miał miejsce w pojedynku z Denver Nuggets (09.01.2021).

3 Komentarze

  1. […] dniu wczorajszym pisałem artykuł o debiutancie w barwach 76ers – Tyrese Maxey’u. Szkoleniowiec zespołu wspominał, że młodziak będzie otrzymywał więcej minut.. no i […]

  2. […] Tyrese Maxey rozgrywa swój drugi sezon w NBA. W każdym meczu 76ers pokazuje coraz więcej swoich umiejętności. Przede wszystkim – ZERO STRACHU. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like