Wyniki NBA 2021/22

Trzy dogrywki w Los Angeles! 15-ta z rzędu wygrana Suns, sensacja w Utah

Jeszcze Was trzęsie po dzisiejszej nocy? Nie mówię o alkoholu. W NBA działo się bardzo dużo, więc pokrótce przedstawimy Wam wydarzenia z pakietów najlepszej koszykarskiej ligi świata!

Thriller w Los Angeles 😮

Pierwsze punkty w meczu zdobył DeAndre Jordan. Pierwsza połowa spotkania bardzo wyrównana z lekkim wskazaniem na gospodarzy z LA. Królowie w trzeciej kwarcie wyszli na minimalne prowadzenie, ale po chwili to się odmieniło i zaliczka Lakers sięgała już +13 na początku ostatniej kwarty regulaminowego czasu gry.

Zawodnicy Sacramento bardzo ucieszyli się z trafienia trzypunktowego Alexa Lena. Center Kings zrobił to po raz czwarty w tym sezonie, natomiast 108 w swojej dziewięcioletniej karierze w NBA.

Wtedy to goście zanotowali RUN 18-7. Objęli 5 punktowe prowadzenie. Ten deficyt zmniejszyły rzuty Malika Monka oraz LeBrona Jamesa. Gwiazda Lakers miała jeszcze okazję zamknąć ten mecz w regulaminowym czasie gry, ale niestety nie udało się trafić zza łuku.

Widzowie musieli oglądać dogrywkę, aby dowiedzieć się, kto zwycięży w tej konfrontacji. I to nie jedną 😉

W dogrywce wydawało się, że layup Anthony’ego Davisa zapewni Lakers zwycięstwo – nic z tego. Buddy Hield pod kryciem LeBrona Jamesa śmiesznie trafił za półdystansu. Królowi ręce opadły.

Drugi Overtime. Znowu wszystko pod remis, a tym razem rozegrał się matchup James vs Fox. Najpierw lisek trafił z odejścia, a nie był w stanie go zatrzymać Malik Monk. Pozostało niecałe 30 sekund i to właśnie LBJ trafił z odwrotnej pozycji do kosza.

Widzowie siedzieli dalej i zobaczyli trzeci doliczony czas.

Tu już przyjezdni z Sacramento okazali się lepsi. Ważne punkty zdobywał niechciany przez Luke’a Waltona – Marvin Beagley III, który bardzo aktywnie grał na środku. Walczył o każdą pozycję. Oczywiście nie zabrakło trafień Buddy Hielda, który w meczu wchodząc z ławki zdobył 25 punktów.

W drużynie złota i purpury najwięcej punktów zgromadził LeBron James – 30. Dodatkowo na swoim koncie zgromadził 7 zbiórek, 11 asyst oraz przechwyt. Niestety nie był zbyt skuteczny, ponieważ trafił tylko 10 z 25 oddanych rzutów (40%), z czego 2/13 za 3P (15%). Słabo.

Gospodarze ze Staples Center (jeszcze!) byli skuteczniejsi od rywali, ale… popełnili, aż 19 strat oraz 27-krotnie faulowali. ZA DUŻO.

15-ta z rzędu wygrana Phoenix Suns

Tak. Niesamowita seria zespołu z Arizony wciąż trwa. Tym razem drużyna Monty Williamsa pokonała na wyjeździe New York Knicks 118:97, a ponownie bardzo dobry występ zanotował Devin Booker, który zdobył 32 punkty (14/27, 4/9 3P). Był to drugi z rzędu trzydziestopunktowy występ lidera Słońc.

SENSACJA W UTAH

Wielka sensacja nawet. Pelikany z Nowego Orleanu pokonały w Utah – Jazzmanów jednym punktem. Nie śniło się to nawet bukmacherom. Zespół poprowadził ich lider – Brandon Ingram. Były gracz Lakers zanotował 21 punktów, 8 zbiórek, 5 asyst oraz przechwyt.

Kluczowa była gra zawodników z ławki, bowiem Alexander-Walker zdobył 15 punktów, Hernangomez -13, a Lewis Jr. – 10.

Słabo zagrał Donovan Mitchell, a na jego koncie tylko „marne” 16 oczek przy 29% skuteczności rzutowej. Największą zdobyczą mógł się pochwalić Bojan Bogdanović, która wyniosła 23 punkty.

Ja Morant z kontuzją kolana!

Gwiazda Memphis Grizzlies – Ja Morant w meczu z Atlanta Hawks nabawił się kontuzji kolana. Doszło do tego pod koniec pierwszej kwarty spotkania. Morant niefortunnie ustawił lewą nogę, po czym pojawił się ból.

Ja potrzebował pomocy, aby opuścić boisko i skierował się do szatni.