Informacje

Tristan Thompson udziela lekcji LeBrona Jamesa młodym graczom Kings

W nadchodzącym sezonie, Tristan Thompson po raz pierwszy zagra w barwach Sacramento Kings.

Na początku sierpnia doszło do wymiany, w której udział wzięły trzy zespoły. Boston wysłał do Sacramento, natomiast Delon Wright z Kalifornii powędrował do Atlanty.

30-latek doskonale pamięta czasy świetności. W 2016 roku u boku LeBrona Jamesa świętował mistrzostwo NBA z Cleveland Cavaliers, która pokonała w finale Golden State Warriors w siedmiu meczach. Thompson ma nadzieję, że zaszczepi u młodych graczy Królów – mistrzowską mentalność.

„Jestem podekscytowany przybyciem do Sacramento.” – powiedział dziennikarzom w poprzednim tygodniu. „Ten zespół ma wielu utalentowanych młodych graczy. Byłem w Cleveland razem z Kyriem oraz Dionem. Następnie do zespołu wrócił LeBron. To właśnie on wniósł energię, mentalność ciężkiej pracy każdego dnia. Sądzę, że słusznym będzie przekazać młodemu zespołowi to, czego się nauczyłem.”

„W ten sposób utrzymujesz rozwój, a także talent na wysokim poziomie. Weterani, którzy sami za młodu pobierali nauk u najlepszych i nie chcą ich przekazywać dalej, wyrządzają krzywdę naszej lidze. Warto to robić. Kiedy Fox, Tyrese i Davion osiągną mój wiek, przekażą to następnemu pokoleniu. Tak właśnie utrzymuje się wysoki poziom.”

Thompson nie jest jedynym graczem Cavs, który dotarł do Sacramento. Iman Shampert był także kluczową postacią mistrzowskiego składu kawalerii. Rozegrał 42. mecze (Kings) w sezonie 2018/19.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like