kevin durant triple double playoffs bucks
Wyniki NBA

Triple-double Kevina Duranta! Nets na prowadzeniu

Ależ noc w wykonaniu Kevina Duranta. Niski skrzydłowy Brooklyn Nets zapewnił drużynie zwycięstwo, osiągając triple-double w meczu nr 5.

KD: Maszyna nie zacina się

Milwaukee Bucks (2-3) – Brooklyn Nets (3-2) – 108:114

W pierwszej kwarcie nic nie wskazywało, aby Kevin Durant osiągnął jeden z najlepszych wyników w historii playoffów NBA.

Sieci pokonały przeszkody, jakie stają im na drodze. W spotkaniu nie pojawił się Kyrie Irving, który skręcił kostkę w poprzednim meczu serii i nadal nie wiemy, jak poważny jest uraz. Dodatkowo Nets zdołali odrobić 17-punktowy deficyt!

Tak samo było z Jamesem Hardenem, jednak ten mógł wrócić i wziął udział w tym pojedynku, choć jego występ był bardzo słaby. Brodacz podczas 46 minutowego pobytu zaliczył 5 punktów, 6 zbiórek, 8 asyst. Trafił tylko 1 rzut z 10 oddanych, z czego 0/8 za 3.

Wszystkie problemy i słabości zespołu przykrył niesamowity wyczyn Kevina Duranta, który zakończył ten mecz z dorobkiem 49 punktów (16/23, z czego 4/9 zza łuku), 17 asyst, 10 zbiórek, 3 przechwyty i 2 bloki 🙂

KD notując swoje drugie w karierze triple-double w playoffach został pierwszym raczej w historii NBA, który zdobył co najmniej 45 punktów, 15 zbiórek i 10 asyst w jednym meczu.

Durantula była bardzo wyważona w opinii swojego występu.

“Nie myślałem o niczym poza każdym posiadaniem piłki.” – wyjawił. “Próbowałem wykorzystać moment, kiedy jestem przy piłce, nie patrząc na to ile mam punktów na koncie. Zawsze stosuje takie podejście.”

“Kolejny mecz przed nami. Przeniesiemy się do Milwaukee i zagramy w szóstym meczu. Nie możemy świętować.”

Poza Kevinem niesamowicie za 3 punkty rzucał Jeff Green, który uzbierał w swoim dorobku 27 punktów, trafiając 7 z 8 oddanych rzutów!

Ważne punkty dostarczył także były król wsadów – Blake Griffin (17).

W drużynie Bucks najlepszym zawodnikiem tego spotkania był Giannis Antetokounmpo, który grał bardzo dobrze. 42-minutowy występ okraszony był zdobyczą 34 punktów (14/22), 12 zbiórek, 4 asyst, przechwytu i 2 bloków.

Tym samym Brooklyn objął prowadzenie w serii 3-2, a teraz rywalizacja przeniesie się do Wisconsin.