Informacje

Thibodeau o niemocy Knicks: „Muszę jeszcze raz obejrzeć ten mecz.”

New York Knicks przegrali dzisiejszej nocy z Toronto Raptors w Tampie 100:83. Trenera Toma Thibodeau nie martwi, aż tak fakt o porażce, a skuteczność jego zawodników.

Mecz zakończył się niskim wynikiem. Rzuty 3-punktowe były zmorą zespołu z Nowego Jorku. Ich statystyka zza łuku wyniosła 3/36 prób – 8,3%! Reggie Bullock i RJ Barret wykonali łącznie 17 rzutów, nie trafiając ani razu. Drużyna Toronto Raptors również sporo pudłowała (17/52 – 32,7%).

Po meczu trener Knicks – Tom Thibodeau skomentował poczynania swoich graczy, podkreślając, że musi jeszcze raz obejrzeć to spotkanie i przyjrzeć się problemom dzisiejszej nocy.

„Chce jeszcze raz obejrzeć ten mecz. Wymusiliśmy na obronie rywala sporo otwartych pozycji, jednak nie zaowocowały one trafieniami za 3. Jeśli nie ma rywala w obrębie 1,5 metra od rzucającego to musimy to trafiać.” – podkreśla.

Knicks zaczęli ten sezon z najlepszym procentem trafień zza łuku. Dla przypomnienia w poprzednim spotkaniu z Cleveland Cavaliers ich skuteczność wyniosła 56%. Po tym „wyczynie” zmalała do 36,6% po pierwszych pięciu spotkaniach sezonu.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like