Informacje

Theo Ratliff opowiada o wewnętrznej walce Bena Simmonsa

Były center Philadelphia 76ers, Theo Ratliff opowiada o zmaganiach Bena Simmonsa.

Gwiazda 76ers, Ben Simmons, jest jednym z najbardziej utalentowanych i utytułowanych graczy w lidze. Jego życiorys jest imponujący, a przypomnijmy, że Australijczyk ma dopiero 25 lat.

Na parkiecie potrafi robić wszystko…

To znaczy, z wyjątkiem jednej rzeczy, która jest jego rażącą słabością. Mowa tu o rzutach dystansowych. To najbardziej blokuje jego rozwój.

Co prawda Simmons pokazuje na treningach, że potrafi wykonywać rzuty trzypunktowe podczas lata, ale nadal nie chce tego robić podczas spotkań. Jest już graczem elitarnym, ale gdyby wykonywał w ciągu meczu kilka rzutów z dystansu, zrobił by kolejny krok do przodu.

Uznana marka, jaką był Ratliff opowiedział o tych słabościach rozgrywającego Sixers.

„Aby zostać graczem All-Star, kalibru MVP, musisz potrafić rzucać z trzech metrów. Kiedy grałem, mieliśmy w składzie Erica Snowa, który nie był uważany za strzelca, ale ciężko nad tym pracował. Udało się. Oddawał ważne rzuty, które wchodziły. To przychodzi z treningiem. Nie można odmawiać tego typu rzutów.”

Obecnie Simmons poprosił klub o wymianę. Jeśli kiedykolwiek będzie oddawał rzuty, które wspomniał były gracz NBA to z pewnością nie zobaczymy ich w klubie z Filadelfii.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like