Informacje

Ten chłopak nie pęka przed nikim. Potęga podświadomości Ja Moranta

Dzisiejszej nocy, Ja Morant ze spuszczoną głową opuszczał halę Vivint Arena. Potęga podświadomości tego chłopaka jest fenomenalna.

UMIEJĘTNOŚCI + MÓZG = JA MORANT

ja morant grizzlies 2021

21-letnia gwiazda Memphis Grizzlies po dzisiejszej porażce w meczu nr 2 z Utah Jazz 129:141, czuła się bardzo źle. Jednak Morant dokonał czegoś spektakularnego, co dokonała tylko jedna osoba w przeciągu ostatnich 72 lat!

Ja, w swoich dwóch pierwszych meczach playoffs uzbierał 73 punkty i jest to drugi wynik w historii NBA. Pierwszy na tej liście znajduje się George Mikan, który w 1949 roku uzyskał łącznie 75.

47 punktów w GAME 2

Tak. Młodzieniec zrobił to z ogromnym polotem, wielką charyzmą i odwagą. Pierwsza konfrontacja należała do Dillona Brooksa, w tej rządziła wschodząca gwiazda NBA.

„W ogóle o tym nie myślę.” – powiedział. „Przegraliśmy, a moja zdobycz nie była wystarczająca.”

Porażka zabolała, ale trener Tylor Jenkins i koledzy z drużyny przyznali, że Morant był tego dnia wyjątkowy.

„Spojrzałem w górę i zobaczyłem, że ma na koncie 47.” – powiedział Kyle Anderson podczas konferencji po meczu. „Odpowiedziałem: WOW.” To świetny wynik. Właściwie to wiemy do czego jest zdolny. On po prostu chce zwrócić Waszą uwagę. Musicie to zobaczyć.”

Właściwie to Temetrius – pierwsze imię gracza niedźwiadków trafił 15 rzutów osobistych. Dodatkowo ciągle napierał na kosz i mógł o tym dosadnie przekonać się jeden z najlepszych graczy defensywnych w lidze – Rudy Gobert.

Tym razem górą był francuski olbrzym, który nie dał się wziąć na plakat. A „ryk” w hali był niebywały.

W powtórkach telewizyjnych wyczytano z ruchu ust Moranta – „Wrócę.”

„Nie boję się.” – wyznał dzisiejszy rekordzista. „To jego praca, obrona kosza. Moim zadaniem jest wykończenie akcji. Wykonał dobry blok. Nie odpuszczałem, wciąż atakowałem obręcz.”

Dzięki jego heroicznej postawie, Grizzlies wrócili w 3. kwarcie do życia, pomimo, że przegrywali już 22 punktami. Ten deficyt został zmniejszony do 3, a następnie gospodarze ponownie odjechali.

„On się nie poddaje.” – powiedział trener Jazz, Quin Snyder. „To, że jest w swoim wieku tak dobry, czyni go wyjątkowym. Będzie coraz lepszy.”

Cała rywalizacja przeniesie się do Tennessee, gdzie zostaną rozegrane dwa kolejne spotkania. Nadchodzący gospodarze nie mogą doczekać się meczu nr 3 we własnej hali. Najbliższa okazja już w sobotę.

Przede wszystkim zawodnicy Memphis będą musieli uniknąć problemów, które zastali już na początku nocnej potyczki. Na samym starcie drugiej kwarty, Dillon Brooks miał na swoim koncie 3 faule. To samo dotyczy centra – Jonasa Valanciunasa, który w połowie tej części gry, tak samo jak DB usiadł na ławce, z tą samą ilością przewinień.

„Po prostu nie byliśmy w stanie grać fizycznie, tak jak w pierwszym meczu.” – powiedział Morant.

A teraz spójrzcie w moje oczy i powiedźcie, czy coś jest w stanie mnie zatrzymać?

5 Komentarze

  1. […] Kibice Utah musieli opuścić halę Vivint Arena za słowa kierowane w kierunku rodziny Ja Moranta. […]

  2. […] Morant – 16 pkt, 5 zb, 8 ast ; Jaren Jackson Jr. – 16 pkt, 7 […]

  3. […] się z  Clippers w Staples Center, a przewodnikiem była młoda gwiazda niedźwiadków – Ja Morant. Rozgrywający zdobył 28 punktów, 2 zbiórki, 8 asysty i przechwyt. Wprawdzie zanotował 5 strat, […]

  4. […] drużynie gości brylował Ja Morant. Rozgrywający Grizzlies zagrał cudownie. Zdobył 40 punktów (13/21, z czego 5/7 za 3), 3 […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like