Ten chłopak nie pęka przed nikim. Potęga podświadomości Ja Moranta

Dzisiejszej nocy, Ja Morant ze spuszczoną głową opuszczał halę Vivint Arena. Potęga podświadomości tego chłopaka jest fenomenalna.

UMIEJĘTNOŚCI + MÓZG = JA MORANT

ja morant grizzlies 2021

21-letnia gwiazda Memphis Grizzlies po dzisiejszej porażce w meczu nr 2 z Utah Jazz 129:141, czuła się bardzo źle. Jednak Morant dokonał czegoś spektakularnego, co dokonała tylko jedna osoba w przeciągu ostatnich 72 lat!

Ja, w swoich dwóch pierwszych meczach playoffs uzbierał 73 punkty i jest to drugi wynik w historii NBA. Pierwszy na tej liście znajduje się George Mikan, który w 1949 roku uzyskał łącznie 75.

47 punktów w GAME 2

Tak. Młodzieniec zrobił to z ogromnym polotem, wielką charyzmą i odwagą. Pierwsza konfrontacja należała do Dillona Brooksa, w tej rządziła wschodząca gwiazda NBA.

“W ogóle o tym nie myślę.” – powiedział. “Przegraliśmy, a moja zdobycz nie była wystarczająca.”

Porażka zabolała, ale trener Tylor Jenkins i koledzy z drużyny przyznali, że Morant był tego dnia wyjątkowy.

“Spojrzałem w górę i zobaczyłem, że ma na koncie 47.” – powiedział Kyle Anderson podczas konferencji po meczu. “Odpowiedziałem: WOW.” To świetny wynik. Właściwie to wiemy do czego jest zdolny. On po prostu chce zwrócić Waszą uwagę. Musicie to zobaczyć.”

Właściwie to Temetrius – pierwsze imię gracza niedźwiadków trafił 15 rzutów osobistych. Dodatkowo ciągle napierał na kosz i mógł o tym dosadnie przekonać się jeden z najlepszych graczy defensywnych w lidze – Rudy Gobert.

Tym razem górą był francuski olbrzym, który nie dał się wziąć na plakat. A “ryk” w hali był niebywały.

W powtórkach telewizyjnych wyczytano z ruchu ust Moranta – “Wrócę.”

“Nie boję się.” – wyznał dzisiejszy rekordzista. “To jego praca, obrona kosza. Moim zadaniem jest wykończenie akcji. Wykonał dobry blok. Nie odpuszczałem, wciąż atakowałem obręcz.”

Dzięki jego heroicznej postawie, Grizzlies wrócili w 3. kwarcie do życia, pomimo, że przegrywali już 22 punktami. Ten deficyt został zmniejszony do 3, a następnie gospodarze ponownie odjechali.

“On się nie poddaje.” – powiedział trener Jazz, Quin Snyder. “To, że jest w swoim wieku tak dobry, czyni go wyjątkowym. Będzie coraz lepszy.”

Cała rywalizacja przeniesie się do Tennessee, gdzie zostaną rozegrane dwa kolejne spotkania. Nadchodzący gospodarze nie mogą doczekać się meczu nr 3 we własnej hali. Najbliższa okazja już w sobotę.

Przede wszystkim zawodnicy Memphis będą musieli uniknąć problemów, które zastali już na początku nocnej potyczki. Na samym starcie drugiej kwarty, Dillon Brooks miał na swoim koncie 3 faule. To samo dotyczy centra – Jonasa Valanciunasa, który w połowie tej części gry, tak samo jak DB usiadł na ławce, z tą samą ilością przewinień.

“Po prostu nie byliśmy w stanie grać fizycznie, tak jak w pierwszym meczu.” – powiedział Morant.

A teraz spójrzcie w moje oczy i powiedźcie, czy coś jest w stanie mnie zatrzymać?