Wyniki NBA 2021/22

Szóste triple-double Jokicia w styczniu, Bucks ograli Knicks, Słońca nie zamierzają przestać!

Dzisiejszej nocy rozegranych zostało 11. spotkań w NBA. Głównie swoje mecze wygrywali gospodarze. Przejdźmy do analizy.

Mocny Nikola Jokić

Serbski środkowy zdobył 22 punkty z 29-ciu w drugiej połowie meczu z Pelicans. Dzięki jego postawie Bryłki zwyciężyły w Nowym Orleanie 116:105. Do swojego dorobku dołożył 13 zbiórek i 10 asyst oraz 2 przechwyty.

Było to szóste osiągnięcie triple-double MVP poprzedniego sezonu w styczniu. Wyrównał tym samym swój najlepszy wynik, ponieważ tyle samo potrójnych zdobyczy notował w 2019 roku. Czterokrotnie zrobiła to legenda najlepszej koszykarskiej ligi świata – Wilt Chamberlain (6. triple-double w miesiącu).

Joker ma na swoim koncie 69 takich występów. Obaj są jedynymi środkowymi, którzy w ciągu miesiąca sześciokrotnie notowali triple-double.

– Wilt Chamberlain: 11 (marzec 1968)

– Wilt Chamberlain: 9 (luty 1968)

– Nikola Jokić: 6 (styczeń 2022)

– Nikola Jokić: 6 (styczeń 2019)

– Wilt Chamberlain: 6 (styczeń 1968)

Może przejąć kontrolę w meczu, kiedy tylko zechce. – powiedział obrońca Nuggets Bryn Forbes.

26-letni zawodnik urodzony w Somborze zdobył 7 punktów w zaciętej pierwszej połowie, po której Nuggets prowadzili 50:48. Rozbujał się i uzyskał 16 punktów w pierwszych 11 minutach drugiej połowy, trafiając 3 z 4 oddanych rzutów zza łuku.

Jego rzut za trzy jest praktycznie nie do obrony. – powiedział Aaron Gordon, który zakończył mecz z dorobkiem 20 punktów. Tylko MVP robi takie rzeczy.

Gwiazdor Denver – Jamal Murray przechodzi rehabilitację po ciężkiej kontuzji. Nikola musiał liczyć właśnie na Gordona, który pomógł utrzymać zespół w gazie.

Uwielbiam z nim grać. Jego wizja, umiejętności, pasja do gry sprawiają, że jest niesamowity. Granie z kimś takim sprawia ogromną radość.

W drużynie Pelikanów najwięcej punktów zanotował debiutant NBA – Herb Jones – 19. Willy Hernangomez dołożył 18 punktów i 16 zbiórek, a grający z ławki Nickeil Alexander Walker – 18.

Jones stwierdził, że Nowy Orlean mocno utrudnił Jokiciowi zdobywanie punktów, a ustawienie kolegów z drużyny było właściwe.

Mam na myśli, że jest świetnym graczem i dokonał pewnych zmian. – wyjawił.

Nowy Orlean zagrał bez swojego najlepszego strzelca Bradona Ingrama (prawa kostka) oraz Jonasa Valanciunasa (choroba).

Jestem dumny z naszych zawodników, ponieważ wkładają bardzo dużo wysiłku. – powiedział trener Willie Green.

Antetokounmpo nie dał szans Knicks

Europejczycy rządzili w nocy na parkietach NBA. Nie tylko Jokić pokazał ogromną moc. Świetnie zaprezentował się także Giannis Antetokounmpo zdobywając 38 punktów, 13 zbiórek, 5 asyst. Poprowadził zespół Milwaukee Bucks do zwycięstwa nad New York Knicks 123:108.

Koszykarze z Nowego Jorku przegrali szósty z siedmiu ostatnich spotkań. Te porażki sprawiły, że drużyna Toma Thibodeau zanotowała spory spadek w tabeli konferencji wschodniej. Obecnie NYK znajdują się pod kreską, zajmując dopiero dwunaste miejsce.

39. zwycięstwo Phoenix Suns

Słońca miały wygrać i tylko to się liczyło.

Dziewiąte zwycięstwo z rzędu zanotowała ekipa z Arizony. Po raz kolejny najlepszym strzelcem okazał się Devin Booker, który zakończył mecz z dorobkiem 29 punktów, 3 zbiórek, 9 asyst i przechwytu.

Jedenastokrotny uczestnik meczu gwiazd – Chris Paul zanotował 21 punktów, 10 zbiórek, 14 asyst. To drugie triple-double w tym sezonie weterana NBA.

W tej chwili jesteśmy w dobrym rytmie. – powiedział CP3. Chcemy w nim pozostać.

Cameron Johnson, któremu niedawno przypadła rola wyjściowego gracza, kiedy kilku graczy jest kontuzjowanych – trafiał raz za razem. Pomógł Suns „zniszczyć” Wilki. Zapisał w protokołach meczowych 23 punkty (5/9 3P), 5 zbiórek, 4 asysty oraz 2 przechwyty.

On nas słucha i po prostu rzuca. – powiedział Paul o Johnsonie. Czasami nie zdaje sobie sprawy, jaki jest dobry. Cieszymy się, że jest w naszym zespole.