Informacje

Szok w Los Angeles! GSW pokonało Lakers.

Cóż za niespodzianka miała miejsce minionej nocy w Los Angeles. Goście z San Francisco – Golden State Warriors pokonało Los Angeles Lakers 115:113.

Przede wszystkim szału w tym meczu nie zrobił LeBron James. Co prawda zdobył 19 punktów, 5 zbiórek, 5 asyst i 1 przechwyt. Jednak jego procent skuteczności był słaby (z gry 6/16 – 37,5%, za 3 – 2/7 28,6%). Najlepszym w ekipie Lakers był Denis Schroeder – 25 punktów, 5 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty.

W ekipie zwycięzców liderem był nie kto inny, jak Stephen Curry. Rozgrywający Golden State Warriors podczas swojego 35 minutowego pobytu na boisku uzyskał 26 punktów, 1 zbiórkę, 7 asyst. Dodatkowo sporo punktów dorzucili: K. Oubre Jr (23), E. Paschall (19) i A. Wiggins (18).

Podajemy wyniki poszczególnych kwart GSW/Lakers:

1. 22:34, 2. 26:30, 3. 33:28, 4. 34:21

Oznacza to, że drużyna Warriors w pierwszej kwarcie przegrywała już 19 punktami (na początku czwartej -13), a mimo to zdołała odrobić i zwyciężyć w tym spotkaniu.

Po tej wygranej zespół Steve Kerra zajmuje 7. miejsce w tabeli konferencji zachodniej.