Wyniki NBA 2021/22

Świetna forma Tylera Herro. Drugie zwycięstwo Grizzlies

Za nami kolejny dzień zmagań przedsezonowych w NBA. Dzisiejszej nocy rozegrano trzy spotkania, w których z dobrej strony pokazali się młodzi zawodnicy.

Na wyróżnienie zasłużyli Tyler Herro i Jalen Green w pojedynku Miami Heat z Houston Rockets. 21-latek w barwach Miami po raz drugi był najlepiej punktującym zespołu z Florydy. W meczu z Rockets, Herro zdobył 24 punkty (7/13 z gry, z czego 4/7 za 3), 9 zbiórek, 3 asysty i przechwyt. Łącznie w dwóch pierwszych meczach preseason zdobył 50 punktów!

Wyżej wspominany Green prowadził ekipę z Teksasu. Na koncie pierwszoroczniaka znalazło się 20 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty oraz 3 przechwyty.

Heat: Duncan Robinson – 20 pkt, Bam Adebayo – 15 pkt, 7 zb, 2 ast, 3 blk ; Kyle Lowry – 2 pkt, 5 zb, 10 ast, 4 stl

Rockets: Christian Wood – 13 pkt, 8 zb ; Kevin Porter Jr. – 12 pkt, 4 ast ; Josh Christopher – 12 pkt, 6 zb

Wynik końcowy: Miami – Houston 113:106

Memphis Grizzlies – Charlotte Hornets 128:98

Goście z Memphis przybyli do Charlotte z nadzieją na zwycięstwo. Udało się dokonać tego i to z bardzo dużą przewagą, bo aż różnicą 30 punktów. Tylko ostatnia kwarta meczu została zapisana na korzyść gospodarzy (28:27).

Znakomicie zaprezentował się nowy gracz niedźwiadków – Steven Adams. Center podczas 24-minutowego występu uzbierał na swoim koncie 15 punktów, 16 zbiórek, 3 asysty i blok. Bardzo skuteczny w walce z szerszeniami był Desmond Bane (19 pkt, 6 zb, 3 ast, stl) – 8/11 z gry (73%), 3/5 za 3 (60%).

W drużynie gospodarzy siekał zza łuku Terry Rozier, który rzucił 21 punktów (5/9 zza łuku).

Grizzlies: Morant – 16 pkt, 5 zb, 8 ast ; Jaren Jackson Jr. – 16 pkt, 7 zb

Hornets: Bouknight – 17 pkt, 4 zb ; Ball – 13 pkt, zb, 7 ast

Toronto Raptors – Philadelphia 76ers 113:125

Raptors: OG Anunoby – 22 pkt, 4 zb, 4 ast, 4 stl ; Fred VanVleet – 17 pkt, 2 zb, 2 ast, blk ; Gary Trent Jr. – 12 pkt, 2 zb, ast, stl

76ers: Georges Niang – 16 pkt, 2 zb, 3 ast, stl ; Seth Curry – 15 pkt, 3 zb, ast, stl ; Tobias Harris – 14 pkt, 4 zb, 4 ast, stl