Wyniki NBA 2021/22

Suns na miękko w finale! Bucks wyrastają na faworytów?

Z opóźnieniem, ale już. Phoenix Suns awansowali do finału konferencji zachodniej, ogrywając 4 do 0 ekipę z Kolorado – Denver Nuggets.

Suns na miękko!

Phoenix Suns (4-0) – Denver Nuggets (0-4) – 125:118

Kapitalna gra ekipy Phoenix prowadzi ich na sam szczyt, a w chwili obecnej jest to finał konferencji zachodniej. Drużyna z Arizony odniosła czwarte zwycięstwo, pokonując Denver we własnej hali 125:118.

Brakuje mi słów, aby opisać dyspozycję weterana NBA – Chrisa Paula. Rozgrywający Phoenix zdobył w tym spotkaniu 37 punktów, osiągając 74% skuteczność rzutów z gry (14/19). Dodatkowo CP3 zachował w swoim dorobku 3 zbiórki, 7 asyst, 2 przechwyty.

Dodatkowo do wyniku Słońc, masę punktów dorzucił kolejny świetny gracz, jakim jest Devin Booker. Rzucający obrońca rzucił 34 punkty, 11 zbiórek, 4 asysty i przechwyt.

Dwucyfrowe zdobycze punktowe zanotowali także:

  • Miles Bridges: 14 punktów, 6 zbiórek, 2 asysty, przechwyt, blok
  • Deandre Ayton: 12 punktów, 7 zbiórek, przechwyt i blok

W drużynie gospodarzy najlepszy występ zanotował Will Barton, który zakończył mecz ze zdobyczą 25 punktów, 5 zbiórek, 2 asyst, 2 przechwytów.

A co z MVP?

Nikola Jokić zagrał 28 minut i w tym czasie zdołał uzbierać 22 punkty, 11 zbiórek, 4 asysty i blok.

Dobrze zaprezentowali się także:

  • Michael Porter Jr.: 20 pkt, 4 zb, 3 stl, blk
  • Monte Morris: 19 pkt, 6 ast
  • Facundo Campazzo: 14 pkt, 2 ast

Milwaukee wyrasta na faworyta pojedynku? Nets wykończą kontuzje.

Brooklyn Nets (2-2) – Milwaukee Bucks (2-2) – 96:107

Oglądając to spotkanie niedzielnego wieczoru sądzę, że Bucks tworzą lepszy kolektyw niż ekipa z Brooklynu. Większa ilość graczy tworzy motor napędowy zespołu.

Nets mogą liczyć głównie na swoje największe gwiazdy, w tej chwili na Kevina Duranta i Kyriego Irvinga. Brakuje zdecydowanie Jamesa Hardena, który jest kontuzjowany.

Double-double w tym meczu osiągnął Giannis Antetokounmpo, który w meczu nr 4 zdobył 34 punkty, 12 zbiórek, 3 asysty i blok.

Nareszcie dobrze gra Khris Middleton, a dorobek podczas 41-minutowego czasu gry zawodnika Bucks to 19 punktów, 4 zbiórki, 8 asyst, 2 przechwyty i 2 bloki.

Niski skrzydłowy MIL – PJ Tucker to jednak twardziel. Pomimo swojego wieku (36 lat) jest ważnym ogniwem defensywy klubu z Wisconsin. W tym pojedynku rzucił 13 punktów (3/6 za 3), 7 zbiórek, asysta, przechwyt.

Coś o Brooklynie.

KD i długo długo nic. Durantula osiągnęła znaczący wynik punktowy, zdobywając 28 punktów, 13 zbiórek, 5 asyst, przechwyt i blok. Drugim najlepszym zawodnikiem sieci był Kyrie Irving, ale tylko 11 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i blok, ale…

KI nabawił się kontuzji. Po 17 minutach gry opuścił parkiet z powodu skręcenia kostki.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like