Cole Anthony pierwszym rozgrywającym
Informacje

Steve Clifford decyduje. Cole Anthony pierwszym rozgrywającym Magic

Debiutant NBA, Cole Anthony po raz pierwszy znajdzie się w pierwszej piątce Orlando Magic, dzisiejszej nocy w meczu z Houston Rockets. Zadecydował o tym nie kto inny, jak trener Steve Clifford.

Miejsce dla Cole Anthony’ego w pierwszej piątce znalazło się poprzez kontuzję, której nabawił się Markelle Fultz. Przypominamy, iż środowej nocy Fultz doznał kontuzji zerwania ścięgna Achillesa.

„Cole rozpocznie mecz z Houston.” – mówi Clifford. „Mieliśmy dzisiaj długą naradę w tej sprawie. Stwierdziliśmy, że Anthony będzie starterem. Myślę, że jest gotowy na to wyzwanie. Mamy do niego ogromne zaufanie.”

W meczu z Cleveland Cavaliers, Anthony przejął obowiązki Fultza i zdobył 8 punktów, 4 zbiórki i 3 asysty. Przebywał na parkiecie 32 minuty. Tylko raz w pierwszych ośmiu meczach sezonu notował tak długi pobyt. Było to w Nowy Rok przeciwko Philadelphia 76ers (30 minut: 16 punktów, 7 zbiórek, 2 asysty).

Wszyscy w Orlando twierdzą jednoznacznie, że Cole Anthony jest w stanie zastąpić Markelle Fultza.

„Jest do tego stworzony.” – twiedzi Terrence Ross. „Nie boi się żadnego wyzwania, to twardy chłopak. Bardzo szybko notuje progres.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like