Stephen Curry on the bench 2021
Informacje

Stephen Curry pamięta, jak to jest być underdogiem w playoffach

Stephen Curry wyjawił na łamach NBC Sports, że doskonale pamięta, jak to jest być underdogiem w playoffach.

Nie jest to żadna nowość dla ekipy Golden State Warriors, a zespół zagra w turnieju play-in, który wyłoni uczestników PO.

Dla przypomnienia w sezonie 2013/2014 drużyna z San Francisco odpadła w pierwszej rundzie z Los Angeles Clippers, po siedmiomeczowej batalii.

Następnie nastały grube czasy, a Wojownicy walczyli o najwyższe trofea, trzykrotnie zdobywając mistrzostwo NBA.

Teraz mocno przebudowana ekipa Steve Kerra będzie musiała się mocno napocić, aby dotrzeć do fazy play-off.

Stephen Curry 2013 2014

„Być może nasze nastroje cofną się do sezonu 2013/2014.” – powiedział po meczu z Jazz, Stephen Curry. „Po prostu jesteśmy „nowym” zespołem, który stara się być pewniakiem kwalifikacji do playoffów. Doskonale pamiętam, jak to jest, kiedy nie jesteś żadnym faworytem, jednak musimy się dostać do PO. Nie było to tak dawno, teraz czujemy się podobnie.”

Steph, Draymond Green i Kent Bazemore są jedynymi zawodnikami GSW, którzy pamiętają tamte chwile. Green i Bazemore ogrywali znacznie mniejsze role, niż obecnie.

Następnie trio zyskało wiele doświadczenia, a Curry i Dray trzykrotnie wygrali mistrzostwo NBA, grając pięciokrotnie o najwyższe cele. Kent rozgrywał również coraz więcej minut.

Czy Wojownicy znajdą się w fazie playoff?

2 Komentarze

  1. […] Andrew Wiggins – 38 pkt, 7 zb, 3 ast, stl ; Stephen Curry – 21 pkt, 3 zb, 6 ast, stl ; Jordan Poole – 20 pkt, 4 […]

  2. […] Stephen Curry i Kyrie Irving rozegrali znakomity sezon zasadniczy w NBA. Rozgrywający GSW został ogłoszony najlepszym strzelcem 2020/2021. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like