Dirk Nowitzki Nikola Vucevic
Informacje

Spoelstra: „Vucevic to współczesny Dirk Nowitzki.”

Trener Miami Heat – Erik Spoelstra od lat zachwyca się grą Nikoli Vucevicia. Słowa pochwały wyraził po dzisiejszym meczu Heat – Magic.

Orlando Magic znajduje się praktycznie na samym dnie tabeli konferencji wschodniej z rekordem 13-26. Dzisiejszej nocy we własnej hali podejmowali Miami Heat. To spotkanie zakończyło się porażką drużyny z Amway Center 97:102.

W tym meczu, Nikola Vucevic zaliczył kapitalny występ, zdobywając 38 punktów, 10 zbiórek, 5 asyst, 2 przechwyty.

Na temat tego osiągnięcia wypowiedział się trener rywali – Erik Spoelstra.

„Z biegiem lat znacznie się poprawił. To jego najlepszy rok w karierze. Wydaje się, że patrzy się na niego, jak na współczesnego Dirka Nowitzkiego. W nocy zrobił wszystko, co do niego należało. Jest świetnym graczem.” – podkreśla szkoleniowiec Miami.

Vucevic był zaszczycony z tych słów, jednak nie sądzi, aby dobre byłoby porównywanie go do Dirka Nowitzkiego.

„To wiele znaczy, kiedy świetny trener tak o Tobie mówi. Chyba nie mam ruchów Dirka. Był wyjątkowy i bardzo ciężko jest temu dorównać. Czuję wielki zaszczyt, nawet w małym stopniu łącząc mnie z jego nazwiskiem.” – podkreślił Czarnogórzec.

1 Komentarz

  1. […] zwycięstwo. Ekipa Steve Clifforda zwyciężyła 112:111, a najlepszymi strzelcami w zespole byli: Nikola Vucevic (27 punktów, 14 zbiórek, 4 asysty, przechwyt, blok), Evan Fournier (21 punktów, 2 asysty, blok) […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like