devin booker nba finals
Wyniki NBA 2021/22

Solidna zaliczka Phoenix Suns. Osamotniony Antetokounmpo

Drugi mecz finałów NBA w Arizonie zwycięski przez gospodarzy – Phoenix Suns. Słońca dzisiejszego wieczoru zwyciężyły z Bucks 118:108.

Na wyróżnienie zasłużył Devin Booker, który w meczu nr 2 imponował skutecznością, a najbardziej zza łuku (7/12). Rzucający obrońca Suns zdobył 31 punktów, 5 zbiórek, 6 asyst i był liderem ekipy Phoenix.

Ważne punkty dostarczał także Chris Paul, który w poprzednim meczu uzyskał 32 punkty. Tym razem na jego koncie zapisało się 23 oraz dodatkowo 4 zbiórki, 8 asyst i przechwyt.

Nieco więcej widniało w dorobku Mikala Bridgesa – 27 punktów.

Niestety pokaźna zdobycz Giannisa Antetokounmpo (42 pkt) nie wystarczyła, aby móc zagwarantować Bucks pierwsze zwycięstwo w serii finałowej. Bardzo słabo dysponowani byli Khris Middleton (11 pkt) oraz Jrue Holiday (17), a ich skuteczność przekroczyła nieco 30% skuteczności rzutów z gry.

Należy podkreślić, że Giannis jest pierwszym graczem finałów NBA, który w jednej kwarcie spotkania zdobywał 20 i więcej punktów.

Suns weszli w czwartą kwartę z przewagą 10 punktów. Milwaukee ponownie zmniejszyli to prowadzenie na 5, ale szybka odpowiedź Devina Bookera w postaci dwóch trójek (103-90) po raz kolejny oddaliła Bucks od walki o zwycięstwo.

Phoenix prowadzi w serii 2-0, teraz przeniesiemy się do Wisconsin, gdzie zostaną rozegrane dwa kolejne spotkania.

Pierwszy z nich z niedzieli na poniedziałek o godz. 2:00. Oczywiście będziemy mogli obejrzeć ten pojedynek na antenie Canal+ Sport, który transmituje wszystkie mecze finałowe. 🙂