Informacje

Scottie Barnes zasługuje na tytuł debiutanta roku?

W tym roku jest naprawdę mocny ścisk w wyścigu o tytuł debiutanta roku. Jednym z nich jest reprezentant Toronto Raptors – Scottie Barnes.

20-latek przygarnie tytuł debiutanta roku?

Odpowiedź trenerów oraz zawodników Raptors jest jasna. Otwarcie stawiają na swojego kolegę z zespołu. Czwarty wybór zeszłorocznego draftu posiada wszelkie papiery na to, aby stanąć na piedestale młodej elity, która dopiero wkracza na głębokie wody NBA. Nie oznacza to, że otoczenie Scottiego jest bardzo stronnicze.

W 64. meczach obecnego sezonu notuje średnio 15,4 punktu, 7,7 zbiórki, 3,4 asysty na mecz. Wśród pierwszoroczniaków aktualnie zajmuje czwartą pozycję w punktach, trzecią w statystyce zbiórek. Jest również aktualnym debiutantem miesiąca konferencji wschodniej.

Środkowy Toronto Precious Achiuwa nie ma wątpliwości, co do tego wyboru.

Sądzę, że to nie jest pytanie. Nie rozumiem, dlaczego toczy się debata na ten temat. Wielokrotnie się sprawdził. Scottie zasługuje na to. Jest bardzo konsekwentny w tym, co robi. Nie wiem co jeszcze powiedzieć.

Nick Nurse, trener Raptors powiedział, że Barnes powinien na 100% zostać uznany debiutantem roku i zagłosuje na niego.

Niedawno młody zawodnik ekipy z Kanady pokazał wszystkim głosującym. Zdobył 31 punktów 17 zbiórek, 6 asyst i przechwyt. Miało to miejsce 18 marca w meczu z Los Angeles Lakers.

Fot. główna: Mitchell Leff / Getty Images

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like