Informacje

Schroder o konfrontacji z Lakers: Było fajnie

Dennis Schroder nie brał żadnej innej opcji pod uwagę, jak tylko grać przeciwko Los Angeles Lakers dzisiejszej nocy.

Niemiecki rozgrywający Dennis Schroder dobrze wpasował się w ekipę Boston Cetlics. Był jednym z twórców sukcesu dzisiejszego zwycięstwa nad Los Angeles Lakers 130:108.

Było fajnie.” – odpowiedział. „To była ciekawa rywalizacja. Na szczęście wygraliśmy mecz. Teraz musimy się skupić na OKC.

28-letni Schroder doznał urazu w trzeciej kwarcie meczu z Atlanta Hawks. Sobotni mecz z Thunder zakończy serię trzech meczów przeciwko byłym drużynom.

Dosyć mocno skręciłem kostkę w meczu z Hawks, ale musiałem dziś zagrać. – wyjawił.

W zeszłym sezonie Dennis osiągał średnio 15,4 punktu, 5,8 asysty, 3,5 zbiórki, 1,1 przechwytu na mecz, kiedy był zawodnikiem LA Lakers. Jednak jego drużyna została wyeliminowana w playoffach w sześciu meczach z Phoenix Suns. Klub podjął decyzję, aby w jego miejsce ściągnąć do składu Russella Westbrooka.

Schroder podpisał roczny kontrakt z Bostonem na kwotę 5,9 miliona dolarów, co stanowi ogromną obniżkę w porównaniu z czteroletnim kontraktem (70 mln), podpisanym w 2016 roku.

Wracając na właściwe tory, rozpoczął sezon 2021/22 uzyskując średnio 17 punktów, 5,1 asysty, 3,8 zbiórki i 1,2 przechwytu na mecz. Jest zawodnikiem pierwszej piątki BOS pod nieobecność kontuzjowanego Jaylena Browna.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like