rui hachimura wizards
Informacje

Rui Hachimura poczuje smak Igrzysk Olimpijskich

Washington Wizards wskazują, że nadchodzące Igrzyska Olimpijskie w Tokio to bardzo ważny czas dla Rui Hachimury.

’Gospodarz’ po raz pierwszy na Igrzyskach

rui hachimura igrzyska olimpijskie

Rui Hachimura poprawił się w minionym sezonie, średnio o 0,3 punktu (13,8, 19/20 – 13,5) na mecz, w swoim drugim roku w NBA. 23-latek musiał dzielić parkiet z Russellem Westbrookiem, a i to nie 'zaszkodziło’ jego wysokim umiejętnościom, które ciągle rosną.

Przede wszystkim Rui zrobił duże postępy w defensywie, czasami wyróżniając się jako najbardziej wszechstronny zawodnik Czarodziejów. Toczył trudne pojedynki m.in. z Kevinem Durantem czy też Kawhi Leonardem. Pokazał swój potencjał, choć kiedy przybył do NBA nie przypisywano mu wysokich wartości w tym zakresie.

Tego lata, Hachimura zagra w reprezentacji Japonii na Igrzyskach Olimpijskich, których będą gospodarzem. Będzie najważniejszym ogniwem kadry kraju kwitnącej wiśni, a to jeszcze bardziej przyciągnie uwagę mediów na całym świecie.

Dyrektor generalny Wizards – Tommy Sheppard uważa, że będzie to wyjątkowe doświadczenie dla skrzydłowego ekipy z Waszyngtonu.

„To dla niego świetna okazja i zdecydowanie inna presja. Cały świat będzie obserwował mecze, a Rui zmierzy się z najlepszymi drużynami. Niesamowite doświadczenie w jego karierze.” – podkreślił.

Hachimura brał udział w mistrzostwach świata w 2019 roku, a Japończycy mierzyli się z takimi ekipami jak: Turcja, Czechy i Stany Zjednoczone. Fakt, że kadry nie były, aż tak mocno naszpikowane, ale w składzie USA grał Donovan Mitchell, czy też Kemba Walker.

W tych trzech meczach, popularny Japoński Jumpman zdobywał średnio 13,3 punktu, 5,7 zbiórki na mecz.

Sheppard chce zobaczyć, jak zawodnik jego drużyny zagra na wysokim poziomie przez większa ilość spotkań.

„Zrobił duże postępy. Liczę na to, że Rui będzie w stanie grać dobrze każdej nocy w NBA. To sprawi, że zdobędzie szacunek w lidze. To jest coś, nad czym pracuje.” – powiedział GM Wizards.

„Opuścił wiele spotkań w tym sezonie, ale także w poprzednim. Wciąż nie zna 82-meczowego harmonogramu. W przyszłym roku czeka go niespodzianka.”

Hachimura musi trenować swoje ciało, które pozwoli uniknąć mu kontuzji oraz urazów, choć mecze, w których nie wziął udziału nie było spowodowanych urazami koszykarskimi. W obu sezonach pauzował z powodu koronawirusa, a także zapalenia spojówek.

No i wisienka na torcie w meczu z Lakers 🙂

1 Komentarz

  1. […] Washington Wizards, Rui Hachimura opuści zgrupowanie z powodów […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like