ricky rubio
Informacje

Ricky Rubio zmęczony transferami

Ricky Rubio niedawno trafił do nowego zespołu. Niebawem rozpocznie swój jedenasty sezon w NBA. Tym razem będzie bronił barw Cleveland Cavaliers.

Doświadczony zawodnik rozmawiał z hiszpańską ’Marcą’ o swojej karierze NBA i nie tylko.

„Jestem tym trochę zmęczony.” – wyjawił Rubio, który został sprzedany po raz trzeci w ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy. „Każdy gracz taki jak ja woli stabilność, zwłaszcza teraz, kiedy moja rodzina tego potrzebuje.”

30-letni Rubio został sprzedany przez Suns do OKC, a następnie trafił do Minnesoty w listopadzie ubiegłego roku. Kilka dni temu Wolves oddali go do Cleveland Cavaliers.

„Rzeczywiście jest to męczące, ale jestem w NBA od dziesięciu lat i wiem, jak to działa. Po takich decyzjach starasz się być gotowy i przystosować do nowego środowiska. Musisz być na to psychicznie przygotowany. Wszystko wymaga czasu.”

W zeszłym sezonie, Ricky osiągał średnio 8,6 punktu, 6,4 asysty, 3,3 asysty i 1,4 przechwytu na mecz w barwach Wilków.

„Na początku będzie to trudne, ale mam nadzieję, że uda mi się dostosować tak, jak w innych zespołach. Nie mogę się doczekać, jaka będzie moja rola w zespole Cavs.”

Po zakończeniu sezonu 2021/22, Rubio stanie się wolnym agentem. Nie myśli jeszcze o żadnych decyzjach, dlatego nie wyklucza żadnej możliwości.

„Nie myślę o tym w tej chwili.” – zaznaczył, odpowiadając na pytanie dotyczące potencjalnego powrotu do Europy. „Pod koniec sezonu będę wolnym agentem i rozważę różne opcje. Sposób, w jaki grałem, określi moją wartość rynkową. Razem z rodziną ocenimy warianty i razem zrobimy kolejny krok.”

Ostatnio w Europie, Hiszpan grał w FC Barcelonie (2010/11). W następnym wylądował w NBA, a pierwszym klubem była Minnesota Timberwolves. Dla przypomnienia, rozgrywający reprezentacji Hiszpanii został wybrany z numerem piątym draftu w 2009 roku.

3 Komentarze

  1. […] Collin Sexton – 33 pkt, 4 zb, ast, 2 stl ; Lauri Markkanen – 13 pkt, 5 zb, 2 ast ; Ricky Rubio – 15 pkt, 10 ast ; Evan Mobley – 13 pkt, 5 zb, 2 ast, 2 stl, 2 […]

  2. […] Ricky Rubio oraz Darius Garland zdobyli po 18 punktów. Najlepszy mecz w barwach Cavs zanotował także Lauri Markkanen. Fin może pochwalić się dorobkiem 17 punktów (13 w pierwszej połowie). […]

  3. […] nocy, Ricky Rubio zanotował rekord kariery i miało to miejsce w Mekce koszykówki – Madison Square […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like