Informacje

Ricky Rubio o zwycięstwach Cavs: „Jesteśmy tutaj, aby wygrywać.”

Dzisiejsze nocy, Ricky Rubio zanotował rekord kariery i miało to miejsce w Mekce koszykówki – Madison Square Garden.

31-letni Hiszpan zdobył w meczu z Knicks 37 punktów i trafiał swoje rzuty z mistrzowską precyzją. Rubio trafił 13 z 19 oddanych rzutów, z czego 8/9 za 3! Procent skuteczności rzutów z gry wyniósł 68%, zza łuku 89%. Robi wrażenie, prawda? To było wielkie SHOW.

„Nie wiem, ciągle trafiałem. Piłka wpadała.” – powiedział, kiedy koledzy z zespołu mu gratulowali. „To cudowne zwycięstwo.”

Kawaleria poprawiła się i obecnie posiada bilans 7-4, zajmując szóste miejsce w tabeli konferencji wschodniej. Były mistrz NBA – Kevin Love oraz Fin – Lauri Markkanen obecnie nie grają, ponieważ widnieją w protokółach BHP. To nie sprawdziło, że Cavs przerwali zwycięską passę.

„Mamy wielu gości, którzy potrafią zdobywać punkty. To nie był tylko jeden występ. Pokazujemy to w każdym meczu.”

Dodatkowo, Rubio zanotował 10 asyst przeciwko Knicks i stał się pierwszym zawodnikiem w historii NBA, który zagrał z ławki, zdobywając co najmniej 30 punktów, dziesięć asyst oraz trafiając 8 trójek.

„Myślę, że nasza drużyna jest niesamowita. Posiadamy wielu graczy, którzy mogą zdobywać punkty. Przede wszystkim jesteśmy tu, aby wygrywać.” – podkreślił.

„To wspaniałe uczucie. Świetnie rozpoczęliśmy sezon. Co prawda to tylko 11 rozegranych meczów z 82 w sezonie. To jest maraton. Postaramy się kontynuować to, co do tej pory wykonaliśmy.”

fot. Getty Images

1 Komentarz

  1. […] meczu z Boston Celtics, Ricky Rubio i Cedi Osman zdobyli wspólnie 54 punkty. Nie pozwoliło to jednak odnieść zwycięstwa ekipie z […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like