Wyniki NBA 2021/22

Pierwsze zwycięstwo Nets w półfinale, 43 sekundy Jamesa Hardena

Koszykarze Brooklyn Nets wykorzystali przewagę własnego parkietu i zwyciężyli w pierwszym meczu półfinałów NBA playoffs z Milwaukee Bucks.

KONTUZJA HARDENA

Milwaukee Bucks (0-1) – Brooklyn Nets (1-0) – 107:115

Pomimo zwycięstwa w pierwszym meczu, Nets mają poważny problem. Tylko 43 sekundy spędził na boisku James Harden, który nabawił się kontuzji. Podczas wejścia pod kosz, James oddał piłkę na obwód i niestety zaczęły się problemy. Opuścił halę, kuśtykając.

james harden injury game 1

Znowu odezwało się ścięgno udowe w prawej nodze.

Każdy w lidze wie, że Brodacz to jest ogromna wartość zespołu Sieci. Bardzo smutny po meczu był Steve Nash, który ma ostry „ból głowy”.

„Jestem załamany. Nie wiem, jak to będzie wyglądało i czy zagra w kolejnym meczu. Brakowało nam dzisiaj Jamesa.”

Bardzo zszokowany był KD.

„Nie zdawałem sobie sprawy, co się stało, dopóki nie zaczął schodzić z boiska. Kiedy spojrzałem na niego, nie był na swojej pozycji – krzywił się.” – powiedziała Durantula. „Do bani. Chcę, żeby tu był.”

Mimo to, zespół BK zdołał odnieść zwycięstwo. Bardzo dobrze zagrała pierwsza piątka (nie licząc Hardena), którego zmienił Bruce Brown. Mecz z największym dorobkiem punktowym zakończył Kevin Durant (29), dokładając 10 zbiórek, 3 asysty, przechwyt i dwa bloki.

Na zmianę próbowali go kryć Jrue Holiday i PJ Tucker.

W swoim stylu mijał rywali Kyrie Irving, jednak jego skuteczność z gry wyniosła 42% – 11/26. Pozostali starterzy zgromadzili na swoich kontach:

  • Blake Griffin – 18 pkt, 14 zb, 3 ast, 2 stl
  • Joe Harris – 19 pkt, 2 zb, 2 ast, stl

Dobry występ z ławki Mike’a Jamesa, który podczas 30-minutowego pobytu rzucił 12 punktów, 7 zbiórek, 3 asysty.

W drużynie Milwaukee rządził Giannis Antetokounmpo. Grek był bardzo zmotywowany przed tym pojedynkiem i dzisiejszej nocy mógł liczyć praktycznie tylko na siebie. Greak Freak zakończył mecz z 34 punktami, 11 zbiórkami, 4 asystami, 2 blokami.

Dobrze zagrał także Brook Lopez. Center Bucks zainkasował 19 punktów, 5 zbiórek, asystę, a jego efektywność wyniosła 8/11 – 73%.

Jeszcze dwóch graczy Milwaukee notowało zdobycze dwucyfrowe:

  • Jrue Holiday – 17 pkt (7/19), 9 zb, 6 ast
  • Khris Middleton – 13 pkt (6/23), 13 zb, 4 ast

Jak widzimy źródłem porażki był słaby występ Khrisa Middletona, który strasznie pudłował w meczu nr 1.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like