nets bucks game 3
Wyniki NBA

Pierwsze zwycięstwo Bucks w półfinale, Jazz 2-0

Koszykarze Milwaukee Bucks po dwóch porażkach na Brooklynie, we własnej hali odnieśli pierwsze zwycięstwo, a stan rywalizacji wynosi 2-1.

Brooklyn Nets (2-1) – Milwaukee Bucks (1-2) – 83:86

Przede wszystkim obje ekipy zagrały bardzo nieskutecznie, o czym świadczy ten mały jak na realia NBA wynik. Pierwsza kwarta wygrana przez gospodarzy różnicą 19 punktów, a 15 w tej części meczu zanotował Giannis Antetokounmpo, który miał imponujący start.

W drugiej, goście wzięli się za odrabianie strat i udało im się wrócić do meczu, ze stratą tylko 3 punktów. Druga połowa była bardzo wyrównana, a ważne punkty zdobywali: Kevin Durant (30 pkt, 11 zb, 5 ast, 4 stl, blk), Kyrie Irving (22 pkt, 5 zb, ast, 3 stl) oraz Bruce Brown, który zakończył mecz z dorobkiem 16 punktów, 11 zbiórek  i 3 asyst.

Cały zespół Nets żałował, że wyżej wspomniany rzucający obrońca z numerem 1 na koszulce nie zakończył kluczowego wejścia pod kosz trafieniem dwupunktowym.

Obecny center Nets – Blake Griffin zapisał w swoim dorobku 5 punktów, 6 zbiórek, 2 asysty, przechwyt i 3 bloki.

Właściwie to Nets załatwiło dwóch graczy Milwaukee. Nareszcie odżył Khris Middleton, który uzyskał 35 punktów (12/25), 15 zbiórek, asystę, przy skuteczności rzutów z gry 48%.

Drugim największym działem był Antek, a jego dorobek to 33 punkty, 14 zbiórek, 2 asysty.

Co powiedzieli gracze po meczu?

“Po pierwsze defensywa.” – powiedział Jrue Holiday. “To dzięki obronie wygrywa się mecze i mistrzostwa. Nets zdobyli 83 punkty, a to oznacza, że graliśmy dobrze. Musimy być agresywni.” – skwitował.

“Wykonali swoją pracę. Wyszli agresywnie, aby zatrzymać nasz napór.” – powiedział Irving, który w 45 minut zdobył 22 punkty. “Byliśmy w sytuacji, gdzie pozycje strzeleckie były trudne. Grali w swoim stylu, na końcu rzucając kilka ważnych punktów, które pozwoliły im odnieść zwycięstwo.”

Jednak….

“Mieliśmy swoje szanse. To był mecz posiadania piłki. Obie drużyny walczyły. To była dawna gra play-off.”

Los Angeles Clippers (0-2) – Utah Jazz (2-0) – 111:117

• Clippers: Reggie Jackson – 29 pkt, 3 zb, 2 ast ; Paul George – 27 pkt, 10 zb, 6 ast ; Kawhi Leonard – 21 pkt, 4 zb, 5 ast, 2 stl
  • Jazz: Donovan Mitchell – 37 pkt, 3 zb, 4 ast ; Jordan Clarkson – 24 pkt, zb, 2 ast ; Joe Ingles – 19 pkt, 4 zb, 4 ast, stl ; Rudy Gobert – 13 pkt, 20 zb, 2 stl, 3 blk