Informacje

Pesić: Wielu młodych graczy trafiło do NBA i teraz ich nie ma

Svetislav Pesić rozumie znaczenie i pokusę sukcesu w NBA, ale zauważa również, że taka presja może zrujnować koszykarską karierę, pomimo dużego potencjału.

Trzy dekady jako trener, 72-letni Pesić ponownie podjął wyzwanie. Tym razem został głównym trenerem reprezentacji Serbii. Doświadczony szkoleniowiec jest nastawiony na pełne poświęcenie.

To wiąże się także z pracą z młodymi zawodnikami, których zdaniem trenera marzenie o NBA oszołomiło i często może spowolnić lub całkowicie zrujnować karierę. Svetislav został zapytany o nową generację serbskich zawodników, takich jak Aleksej Pokusevski.

„Jest utalentowanym chłopakiem. W Serbii są jeszcze bardziej uzdolnieni zawodnicy od niego, którzy nie występują w NBA. W drużynie narodowej są różne wymagania. Powtarzam, jest utalentowany, ale ta presja NBA działa na nas wszystkich. Zawsze uczyliśmy się od nich, ale w Europie, Serbii celem była kiedyś drużyna narodowa, a NBA była tylko refleksją. Nawet nie wiedzieliśmy, że istnieje. Teraz każdy chce tam być. Nawet Ci, którzy nigdy tam nie trafią, chcieliby mieć trenera z NBA, trenować jak oni. Chcą mieć wszystko, tak jak tam. Ten wpływ jest ogromny. Jeśli to możliwe – czarter, jeden trening dziennie, trzech fizjoterapeutów, stopy obłożone lodem, sami w pokojach.” – skwitował.

„Wielu młodych graczy trafiło do NBA i teraz nigdzie ich nie ma. Z Europy, z Jugosławii. Dostali się bardzo wcześnie i nie potwierdzili tego potencjału. Zrobili to zbyt wcześnie. Już się o nich nie mówi. Jest ich znacznie więcej niż tych, którym się udało.”

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like