Informacje

Pech gwiazdy Grizzlies. Ja Morant trafił do protokołów BHP

Ja Morant trafił do protokołów bezpieczeństwa i higieny pracy. Taką informację w środę ogłosił klub Memphis Grizzlies.

Gwiazda Niedźwiadków nie zagrała w ostatnich pięciu meczach swojego zespołu. Morant opuścił je ze względu na kontuzję lewego kolana, którą doznał pod koniec listopada. Spodziewano się, że nie zagra przez najbliższe kilka tygodni. Taką informację przekazywał trener Grizzlies – Tyler Jenkins.

Okazuje się, że powrót nie nastąpi tak szybko. Ja został umieszczony w protokołach BHP.

Debiutant roku 2019/20 powiedział we wrześniu dziennikarzom, że został zaszczepiony przeciw COVID-19. Wyjawił również, że zna osoby, które zmarły z powodu powikłań zakażenia. Chcąc chronić swoją dwuletnią córkę Kaari, podjął decyzję o przyjęciu preparatu.

Protokoły NBA wymagają, aby gracze, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa pozostali w izolacji przez 10 dni lub do czasu, dwóch negatywnych testów robionych w odstępie 24 godzin.

Morant był we wtorek wieczorem w swojej dawnej szkole średniej w Południowej Karolinie.

Błyskawica Memphis osiąga średnio do tej pory 24,1 punktu, 6,8 asysty, 5,6 zbiórki na mecz. Wystąpił w 19 meczach. Podczas jego nieobecności zespół z Tennessee odniósł pięć zwycięstw z rzędu. Objęło to także rekordowy rozmiar zwycięstwa w historii NBA przeciwko Oklahoma City Thunder (różnicą 73 punktów).

Fotografia główna: Cole Burston/Getty Images

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like