Informacje

Paul Pierce o frustracji Beala: „Byłem w tej samej sytuacji.”

Była gwiazda NBA, obecnie analityk ESPN – Paul Pierce wyraził swoją opinię na temat frustracji Bradleya Beala. Obecnie czarodzieje zajmują ostatnie miejsce w konferencji wschodniej z bilansem 3 zwycięstw i 11 porażek.

Przyszły Hall of Fame i były czarodziej bardzo dobrze zna sytuację w jakiej znalazł się Beal. Będąc w gronie 20 najlepszych graczy NBA jego zespół odnosi same porażki, pomimo, że jego zdobycze indywidualne są ogromne.

Przez tą sytuację w mediach pojawiły się spekulacje na temat odejścia Bradleya Beala z Wizards.

„Byłem w tej samej sytuacji podczas dziewiątego sezonu NBA.” – mówi Pierce. Beal chce być rozpoznawany jako jeden z najlepszych graczy w lidze, jednak porażki jego klubu nie budują tego wizerunku. Naprawdę rozumiem jego frustrację, ale uważam, że powinien wyciągnąć wnioski po zakończeniu sezonu i wtedy podjąć decyzję.”

Pierwsze dziewięć sezonów Pierce’a w Celtics nie różnią się znaczenie od wspomnianych wyżej okoliczności. Co prawda było kilka obiecujących rozgrywek w początkowej fazie play-off, jednak po pewnym czasie nastąpił spadek tych mocy. W dziewiątym roku Celtics zakończyli sezon z najgorszym rekordem w konferencji wschodniej: 25-58.

Jego nazwisko bardzo często brało udział w plotkach transferowych. Pierce przyznał, że był gotów poprosić Boston o wymianę. Jednak Celtics pozyskali Ray Allena, w zamian za 5 wybór draftu, Delonte Westa i Wally’ego Szczerbiaka, a następnie przyjęli Kevina Garnetta.

„Byłem gotowy na wymianę, jeśli nic się nie zmieni. W następnym sezonie przyszedł Allen i Garnett. Sądzę, że Czarodzieje nie są w stanie odmienić obecnej sytuacji, tak jak to się stało w Bostonie.” – podkreśla były gracz NBA.

2 Komentarze

  1. […] prosimy Bradleya Beala, aby nie wyrwał wszystkich włosów z głowy. Niestety Washington Wizards przegrali po raz 12 w […]

  2. […] wielkie nazwiska, zasłużenie zostały włączone do Galerii Sław. Są to m.in. Paul Pierce, Toni Kukoc, Ben Wallace, Chris Bosh czy też Chris […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like