pau gasol spain japan tokyo 2020
Informacje

Pau Gasol: „Być tutaj to dla mnie zaszczyt.”

Pau Gasol nie ukrywał zadowolenia po zwycięstwie reprezentacji Hiszpanii z gospodarzami igrzysk olimpijskich – Japonią 88:77.

Gasol po raz piąty znalazł się w składzie swojej reprezentacji na igrzyskach olimpijskich.

„Pierwszy mecz to zawsze znalezienie odpowiedniego rytmu i zgranie się zespołu. Dzisiaj mięliśmy wiele różnych rotacji, które prawdopodobnie nie pozwoliły mocno iść do przodu. Jesteśmy zadowoleni z wyniku. Wygraliśmy ważny mecz, ale musimy sporo pracować i ulepszyć naszą grę.” – podkreślił.

41-letni Gasol spędził na boisku 14 minut i w tym czasie zdołał zdobyć 9 punktów, 4 zbiórki i asystę. Dla weterana NBA to piąte igrzyska olimpijskie. Inaugurował w 2004 roku, następnie 2008, 2012. 2016.

„To zaszczyt grać dla tej drużyny, dla naszego kraju, a zwłaszcza na igrzyskach olimpijskich.” – wyjawił Pau. „Być tutaj to dla mnie zaszczyt i wielka nagroda za wykonaną pracę. Cieszę się każdą sekundą.”

Dwukrotny mistrz NBA z drużyną Los Angeles Lakers odniósł się również do wielkiego wyczynu Luki Doncicia, który w meczu z Argentyną rzucił 48 punktów.

„Obserwowaliśmy go. Ten dzieciak to niezwykły talent. Zbliża się Argentyna, z którą zagramy w czwartek. Koncentrujemy się tylko na nadchodzącym meczu.” – skwitował.

No i niechlubny tytuł dla wiekowego Hiszpana. Pau dał się wziąć na plakat przez Rui Hachimurę 🙂

2 Komentarze

  1. […] w składzie Marca Gasola wciąż jest pod znakiem zapytania, ale niezależnie od tego Lakers podjęli decyzję o […]

  2. […] Pau Gasol wyjawił, jak czuł się, kiedy dowiedział się o śmierci Kobego Bryanta. […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like