Patty Mills Jock Landale
Informacje

Patty Mills: „Landale od lat zasługuje na grę w NBA.”

Po dziewięciu latach spędzonych w San Antonio Spurs, Patty Mills przeniósł się do Brooklyn Nets. Prawie w tym samym momencie do NBA trafił jego kolega z reprezentacji Australii – Jock Landale.

25-latek podpisał swój pierwszy kontrakt w najlepszej koszykarskiej lidze, dołączając do San Antonio Spurs.

Mills został zapytany przez reportera, kto z Australijczyków zrobił na nim największe wrażenie podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. Mills wspomniał o Jock’u.

„Byłem pod wrażeniem gry Jock’a Landale’a.” – powiedział. „Od lat zasługuje na grę w NBA. Możliwość zobaczenia, jak dostaje szanse w Spurs, jest czymś, z czego jestem niesamowicie szczęśliwy i dumny. Zasłużył sobie na to.”

Patty Mills Jock Landale

Landale zdobywał średnio 12,8 punktu, 4,7 zbiórki, 2,2 asysty na mecz w Tokio. Wniósł bardzo dużo do reprezentacji, która zdobyła brązowy medal podczas IO.

To był szczególny czas dla Millsa, który jedną nogą był w wolnej agenturze i nowym zespole, a drugą na igrzyskach walcząc o medal dla swojego kraju.

„Jak można przygotować się na coś takiego?” – powiedział. „Jesteś w jednym miejscu od 10 lat. Myślisz o reprezentacji i jesteś z tego bardzo dumny. A za chwilę następuje wolna agentura. To są niezwykłe okoliczności. Dla mnie umiejętność przygotowania się do wielu rzeczy jest czymś, z czego jestem bardzo dumny.”

„Jedyna osoba, z którą mogłem porozmawiać o swoich problemach był Pop. Wszystko, co dla mnie zrobił podczas mojej kariery było wyjątkowe.”

1 Komentarz

  1. […] medalista igrzysk olimpijskich w Tokio, Australijczyk Patty Mills jest gotowy na nowy rozdział w swojej karierze. Wkrótce rozpocznie swój pierwszy sezon w zespole […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like