Informacje

Pascal Siakam nie chce zostać wytransferowany

Podczas okienka transferowego krążyły plotki, jakoby Pascal Siakam miał odejść z Toronto Raptors.

Pascal Siakam chce zostać w Toronto

Wspominano o Golden State Warriors, a także o części handlu za Benna Simmonsa.

Nic z tego. Pascal sam tego nie chce.

„To ostatnia rzecz, o której myśli.” – powiedział na łamach NBC Sports jego agent – Todd Ramasar. „On uwielbia tu być. Zdobył mistrzostwo NBA z Raptors. Te informacje nigdy nie wychodzą od nas, że Siakam chce zmienić otoczenie.”

Sam zespół powiedział swojemu kluczowemu zawodnikowi, że nie chce go wymienić. Były drużyny, które kontaktowały się, że tak powiem kontrolnie. Jednym z tych powodów był nieco słabszy sezon w wykonaniu 27-latka pochodzącego z Kamerunu.

Mimo to zdobywał on w poprzednim sezonie średnio 21,4 punktu, 7,2 zbiórki na mecz. Inne kluby zawsze chcą wyłowić talenty po okazyjnej cenie.

Dla przypomnienia, Raptors nie rozgrywali swoich meczów domowych w Toronto. Wszystkie rozgrywały się w Tampie. W trakcie sezonu, część ekipy przechodziła COVID-19. Następnie Pascal nabawił się kontuzji barku, która wymagała operacji.

Siakam ciężko pracuje nad powrotem do zdrowia. Jego agent również „pracuje”, aby myśli o potencjalnym handlu nie zaprzątały jego głowy.

„Przede wszystkim trzeba odróżnić spekulacje od konkretnych rozmów. Czy te plotki mają jakiś sens?.”

„W obecnej sytuacji wiemy, że były to bardziej spekulacje. Zespół również uspokaja gracza, następnie dając mu dużo pewności siebie.”

Agent stara się uspokoić gracza.

„Zwycięstwo to lekarstwo na wszystko.” – powiedział. „Jeśli wygrywasz, nikt nie mówi o plotkach dotyczących transferu. Trzeba kontynuować pracę nad sobą.”

2 Komentarze

  1. […] Toronto odzyska swojego najlepszego gracza, a trener Nick Nurse potwierdza, że Paskal Siakam znajdzie się w składzie Toronto podczas niedzielnej konfrontacji z Nets. Szkoleniowiec również […]

  2. […] Toronto odzyska swojego najlepszego gracza, a trener Nick Nurse potwierdza, że Pascal Siakam znajdzie się w składzie Toronto podczas niedzielnej konfrontacji z Nets. Szkoleniowiec również […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like