nikola jokić otyłość
Informacje

Partizan nie zatrudnił Jokicia ze względu na otyłość!

Partizan nie był jedynym klubem, który popełnił ten błąd. Teraz Jokić jest jednym z najlepszych zawodników w NBA, mających status MVP.

Grubasom mówimy NIE?

Były legendarny trener Partizana Belgrad – Dusko Vujosević opowiedział o tym, jak klub zignorował Nikolę Jokicia, obecnego MVP sezonu zasadniczego w NBA 2020/2021. Kiedy był młody uważano go za grubego i nikt w ogóle nie wierzył w jego potencjał.

Nawet sam szkoleniowiec nie sądził, że Jokić ma jakąkolwiek wartość.

„Teraz mogę wymyślać i tworzyć historie, ale będę szczery. Nie widziałem go w zespole.” – powiedział Vujosević dla Mozzart Sport. Ludzie, którzy pracowali w klubie jako skauci powiedzieli, że jest zbyt gruby i nie warto go sprowadzać. Teraz bardzo mi przykro z tego powodu. To niedopatrzenie mówili tylko o słabości struktur serbskiego zespołu. Kiedy twierdziliśmy, że jest zbyt otyły, Misko Raznatović ściągnął go do Mega Vizura. Przykro mi.”

Popularny Joker podpisał kontrakt z Mega w 2012 roku i grał przez trzy sezonu w zespole z Belgradu. Po tym okresie został wybrany z numerem 41. w pierwszej rundzie Draftu 2014. Trafił do Denver Nuggets.

„Szczerze mówiąc, gdyby ktoś powiedział mi kilka lat temu, że Doncić i Jokić będą jednymi z największych gwiazd NBA to bym spojrzał na nich ze zdumieniem.”– podkreślił szkoleniowiec. „Nawet w marzeniach nie było to możliwe, że młody chłopak, grający solidnie w przeciętnym klubie ABA w tak krótkim czasie zostanie MVP najsilniejszej ligi na świecie. To z całym szacunkiem wielki sukces.”

1 Komentarz

  1. […] zdobywca triple-double, MVP sezonu zasadniczego 2020/2021 – Nikola Jokić wykręcił 32 punkty, 20 zbiórek, 10 asyst i blok. Przed spotkaniem została wręczona mu […]

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

You may also like