Center Knicks o udziale w konkursie wsadów
Informacje

Obi Toppin o udziale w Slam Dunk Contest: “To szalone.”

Debiutant NBA, Obi Toppin wykonał swój pierwszy wsad pod koniec swojej kariery licealnej. Teraz w niedzielę będzie miał zaszczyt wziąć udział w konkursie wsadów nadchodzącego All-Star 2021.

Center Knicks zmierzy się z innym graczem, rookie o wysokich umiejętnościach “latania”. Jest nim gracz Pacers, Cassius Stanley, dodatkowo stawkę zamknie zawodnik Portland Trail Blazers – Anfernee Simmons.

Młodziak z Nowego Jorku opowiada o tym, jak niesamowite uczucie być już w pierwszym roku na świeczniku podczas jednodniowego All-Star.

“To dla mnie zdecydowanie szalone. Pisałem ostatnio SMS-y z Cassiusem, jak szokujący jest nasz udział.” – powiedział dziennikarzom Toppin. “Nasz pierwszy rok w NBA, a my już bierzemy udział w konkursie wsadów. To błogosławieństwo.”

22-latek przygotowując się do występu przeglądał stare nagrania z poprzednich odsłon weekendu gwiazd, m.in. Aarona Gordona i Zacha LaVine’a.

Oczywiście ma także duże wsparcie w postaci ojca, który grał w NBA i był niezłym dunkerem.

“Obserwowałem ojca, kiedy byłem mały. Był nazywany dunkerem, w każdym zespole, którym grał.” – odpowiada Obi, zapytany kto był inspiracją.“To mówi samo za siebie.”

“Rozmawiałem z ojcem. Podpowiadał mi, które wsady wyglądałyby na szalone.”

1 Comment

  1. […] W nocy z niedzieli na poniedziałek, 8 marca o godz. 0:30 rozpoczniemy nietypowy, jednodniowy All-Star, konkursem Skills Challange, zaraz po nim  rzutów za 3 i na “dobitkę” Slam Dunk Contest. […]

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like